Geriausiems Lietuvos vardo garsintojams įteikti 2012-ųjų Globalios Lietuvos apdovanojimai (11)

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Gruodžio 27 d. Lietuvos Prezidentūroje pirmą kartą mūsų šalies istorijoje buvo surengtos „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2012“ iškilmės skirtos pagerbti užsienyje gyvenančius lietuvius ir su Lietuva savo kilme, giminyste ar kitais ryšiais susijusių mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovus, įvertinti jų pasiekimus profesinėje srityje prisidedant prie Lietuvos vardo garsinimo.

Apdovanojimams verslo ir vadybos, mokslo ir technologijų, meno ir kultūros srityse bei už viso gyvenimo pasiekimus iš viso buvo pateikti 48 asmenys iš 18 pasaulio šalių.

„Globalios Lietuvos apdovanojimų 2012“ laureatus ir į apdovanojimų vakarą susirinkusius veiklius Lietuvos ir užsienio lietuvius verslininkus, įvairių sričių mokslininkus, garsius meno ir kultūros atstovus sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jūsų sėkmės istorijos – tai visos Lietuvos įvertinimas. Jūsų proto ir kūrybos galiomis mes kuriame dvidešimt pirmojo amžiaus globalią Lietuvą, jungiančią visur gyvenančius lietuvius, jų idėjas ir darbus“  — sveikindama „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ pelnytojus sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad lietuviai keliavo, kūrė ir paliko pėdsakus daugelio valstybių istorijose, o žymių tautiečių pavardės yra įrašytos garsiausių pasaulio universitetų metraščiuose. Valstybės vadovės teigimu, tik išlaikydami savo atvirumo tradicijas galime būti matomi pasaulyje ir perimti geriausią patirtį.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos įsteigtu apdovanojimu už viso gyvenimo pasiekimus buvo apdovanoti:  pirmasis atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, profesorius Algirdas Avižienis, filmų kūrėjas, menininkas Jonas Mekas, verslininkas ir filantropas, ekonomikos mokslų daktaras Juozas Kazickas.

Už pasiekimus mokslo ir technologijų srityje apdovanojimai atiteko lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologei ir gamtosaugininkei dr. Birutei Galdikas, Queens universiteto Kanadoje profesoriui Viktorui Sniečkui, NASA astronautui Karolui J. Bobko, už pasiekimus verslo ir vadybos srityse – Ivanui Glasenbergui, Ilja Laursui, Antanui Mockui, už laimėjimus meno ir kultūros srityse – rašytojai Rūtai Šepetys, menininkui Ray Bartkui, architektui Maximiliano Fuksui. Dr. Juozui Kazickui įteiktas ir interneto portalo DELFI skaitytojų skirtas „Pasaulio lietuvio 2012” apdovanojimas.

Atsiimti apdovanojimo į iškilmes Prezidentūroje  atvyko tiktai vienas apdovanotasis – A.Avižienis. Kiti apdovanotieji į susirinkusiuosius Prezidentūroje kreipėsi per ekrane parodytus sveikinimo vaizdo įrašus.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Renginį rengė angliškai pasivadinusi VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL). GLL siekia stiprinti Lietuvos verslo ir ekonomikos tarptautines pozicijas, vysto globaliai veikiančių profesionalų, siejančių save su Lietuva (užsienio lietuviai, lietuvių kilmės ar besidomintys Lietuva žmonės) tinklą.

Globalios Lietuvos – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą derinanti ir įgyvendinanti Užsienio reikalų ministerija buvo šio renginio partnerė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė