Saugokime vaikus nuo apsinuodijimų (0)

sveikasesu.lt nuotr.

sveikasesu.lt nuotr.

Nuodas – tai medžiaga, kuri patekusi į organizmą sutrikdo jo funkcijas ir gali sukelti mirtį. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, pasenusiais maisto produktais, grybais, uogomis, augalais, vaistais, alkoholiu, narkotikais ir kt. Nuodai į organizmą patenka pro burną, kvėpavimo takus ir gleivinę.

Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis Lietuvoje pagalbos į medikus kasmet kreipiasi apie 15 tūkst. apsinuodijusių ligonių, iš kurių 30 % sudaro vaikai. Nustatyta, kad daugiausia apsinuodija vaikai iki 7 metų amžiaus ir tai sudaro 90 % visų apsinuodijimų atvejų. Ypač rizikingas amžiaus laikotarpis – nuo 19 iki 26 mėnesių, kuomet mažyliui prasideda pažinimo procesas. Paprasčiausias būdas išvengti apsinuodijimų – nelaikyti pavojingų medžiagų vaikams pasiekiamose vietose.

Patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo apsinuodijimų:
• buityje naudojamas cheminės medžiagas laikykite atskirai nuo maisto produktų, pavojingus chemikalus (ploviklius, skalbiklius, valiklius ir t.t.) būtina laikyti rakinamose spintelėse ar kitose vaikams nepasiekiamose vietose.
• nepalikite be priežiūros preparatų, kuriuos naudojate, nes dauguma nelaimingų atsitikimų įvyksta tada, kai suaugusieji nueina atsiliepti telefonu ar atidaryti durų, palikę pasiekiamus chemikalus ar vaistus. Net ir naudojimo metu preparatus laikykite uždarytus.
• visus buityje naudojamus produktus po naudojimo iš karto padėkite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Skystų cheminių medžiagų ar vaistų pakuotes po naudojimo kruopščiai nuvalykite, tuščias pakuotes prieš išmesdami išplaukite.
• pirkdami priemones atkreipkite dėmesį, ar dangteliai yra apsaugoti nuo vaikų, juos sunkiau atidaryti. Perskaitykite ant pakuočių pateiktus perspėjimus.
• visas medžiagas laikykite originaliose pakuotėse, neperpilkite ir neperpakuokite medžiagų, kad vėliau jų nesupainiotumėte! Nelaikykite pavojingų medžiagų likučių netinkamuose induose (pvz.: gėrimų buteliuose, maisto produktų pakuotėse ir pan.). neišmeskite vaistų informacinių lapelių, nenuplėškite etikečių
• nepalikite cigarečių, cigarų ir pilnų peleninių, alkoholio ar jo likučių vaikams pasiekiamose vietose.
• vaistus laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje, užrakintus.
• venkite vaistų vartojimo vaikų akivaizdoje, nevadinkite jų saldainiais. Vaikai mėgsta kopijuoti suaugusiųjų elgesį ir Jums nematant, gali neatsispirti pagundai pasivaišinti „saldainiais“. Mokykite vaikus vaistus vartoti tik tada, kai duoda suaugusieji, neleiskite jų vartoti savarankiškai.
• neduokite vaikui suaugusiems skirtų vaistų. Pirkdami nereceptinius preparatus, atkreipkite dėmesį, ar jie skirti vidiniam ar išoriniam naudojimui ir ar leidžiama jų duoti vaikams.
• žinokite visų namuose ir sode auginamų augalų pavadinimus, pasiskaitykite apie juos, kad žinotumėte, kurie jų nuodingi ir kelia pavojų vaikams (pvz.: kukmedis, tuja, ricinmedis,
difenbachija). Greičiausiai juos atpažinsite naudodami botaninį pavadinimą. Nuodingi augalai turi būti vaikams nepasiekiamoje vietoje.
• patikrinkite savo sodą, prieš leisdami vaikui jame žaisti. Pasidomėkite Jums nežinomais augalais ir grybais, paaiškinkite vaikams, kodėl negalima jų valgyti.
• mokykite vaiką, kad paklaustų, ar daiktas valgomas, prieš dėdamas jį į burną, kad negertų nežinomų skysčių ir nevalgytų nežinomų uogų ar grybų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė