Šalies gyventojai jau parsinešė Kalėdas į savo namus (0)

efoto.lt, U.Matukaitytės nuotr.

efoto.lt, U.Matukaitytės nuotr.

Gruodžio 21 dieną gausus būrys šalies gyventojų parsinešė Kalėdas į savo namus, teigia akcijos, kurios metu miškininkai gyventojams dalijo eglių šakas, organizatoriai. Akcijos metu šalies gyventojams išdalyta daugiau nei 100 tūkst. eglių šakų.

Generalinės miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuotos akcijos metu miškininkai aplankė daugelio miestų ir miestelių aikštes.

„Tikimės, kad ši nedidelė pagalba bent kažkiek padėjo gyventojams pasiruošti gražiausioms metų šventėms, ir džiaugamės, kad jie aktyviai dalyvavo akcijoje vietoj to, kad eitų į miškus ir kirstų eglutes, – teigia Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas – Taip pat norime nuširdžiai padėkoti savivaldybių administracijoms, padėjusioms organizuoti šią gražią, tradicija tapusią akciją“.

Akcijoje dalyvavo ir ne viena šalies garsenybė. Akcijos globėja tapusi aktorė Larisa Kalpokaitė prisipažino, kad eglės šakelėmis namus puošia jau ne pirmus metus.

„Gaivaus miško kvapo ir kalėdinio dvelksmo namus pripildo ir viena šaka, tad kam kirsti visą eglutę? Ir per šventes reikia susimąstyti apie gamtą“, – pasakoja L. Kalpokaitė.

Tradicinėje šventėje dalyvavę miestų gyventojai iš eglučių šakų gamins Kalėdines puokštes, kurios švenčių metu atstos Kalėdų eglutes.

„Kalėdų eglutė nėra praktiška – po Naujųjų metų švenčių spygliai ima byrėti, grindis reikia šluoti kone kas kelias valandas. Be to, vaikai jau turi savo namus, gyvename tik su vyru, todėl Kalėdinės puokštės mums pakanka“, – teigia akcijoje dalyvavusi vilnietė Danutė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė