Pasaulio pabaigą vilniečiai nutolino kalėdinėmis blukvilkio apeigomis (nuotraukos, video) (2)

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Tie kas laukė Pasaulio pabaigos – nusivylę, kad majų kalendorius nesuveikė puolė gilintis į  kitų tautų religinius kalendorius ir ieškoti naujos Pasaulio pabaigos dienos. Ir suras. O mes lietuviai nuo seno turime savo tautinį kalendorių ir žinome kada ir kokius veiksmus reikia atlikti, kad grėsmingoji Pasaulio pabaiga neįvyktų.

Todėl ir šiemet kaip saulėgrįžos dieną vilniečiai susirinkę Lukiškių aikštėje kartojo iš protėvių paveldėtus apeiginius veiksmus siekdami nutolinti Pasaulio pabaigą, trokšdami išvaduoti Saulę iš ją apglėbiančios tamsos ir grasos jėgų tam, kad visa, kas mus trikdo, griauna, žlugdo ir marina trauktųsi iš mūsų gyvenimo.

Tą dieną 12 lietuviško Zodiako ženklų kartu su visais šventės dalyviais atliko Kalėdinio Blukio (kelmo) deginimo apeigas. Apeigų dalyviai – blukvilkiai mušė tabalus, šoko apeiginį šokį ir kartu su Blukiu sudegino jam perduotas negeroves paversdami jas mūsų kūnų ir sielų šiluma ir šviesa.

Blukvilkio apeigos rengėja viešosios įstaigos „Ugnis ir kaukė“ vadovė, etnologė Eglė Plioplienė pranešė, kad tokios apeigos tą dieną buvo atliekamos ir kituose Lietuvos miestuose ir pakvietė visus lietuvius rasti laiko ne vieną dieną trunkančiame Kalėdų šventinaime laikotarpyje apeiginiu būdu deginti blukius kiekvieno namo židinyje, kiekvienos bendruomenės aikštėse.

„Blukį reikia pervilkti per visą bendruomenės žemę, daužyti jį lazdomis perduodant jam visas nuoskaudas bei mūsų nelaimes ir paskui sudeginti su visu į jam perduotu blogiu. Tokiu būdu savo gyvenimo Saulę, šviesą ir  šiluma išvaduosime iš kaladės – kalėjimo ir gyvenimas tęsis“, – sako etnologė E.Plioplienė.

Blukio deginimo apeigų akimirkos Vilniaus Lukiškių aikštėje:

httpv://youtu.be/Qh9UmLEEgi4
httpv://youtu.be/f-cQ8oB723U
httpv://youtu.be/MeZF9T0PMBQ
httpv://youtu.be/AKWVxgFDNPk

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė