Orų permainos nesutrikdys pagalbos teikimo gyventojams (0)

efoto.lt, Audriaus nuotr.

efoto.lt, Audriaus nuotr.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, prognozuojami permainingi orai, gali sustiprėti šalčiai. Sudėtingos oro sąlygos dažnai apsunkina įvairių tarnybų darbą, paslaugų teikimą gyventojams. Sveikatos apsaugos ministerija primena savivaldybių gydytojams apie būtinybę koordinuoti ir užtikrinti sveikatos priežiūros įstaigų veiklą ekstremalios situacijos atveju. Gyventojai raginami prisiminti patarimus, kaip apsaugoti savo bei artimųjų sveikatą sustiprėjus šalčiams. Susidarius ekstremalioms situacijoms kviečiami skambinti Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro telefonu (tel. (8 5) 261 9888 (visą parą).

Dėl staigių orų permainų gali sutrikti kelininkų, energetikų, avarinių ir pagalbos tarnybų darbas, paslaugų teikimas gyventojams. Galimi automobilių kelių, geležinkelio transporto eismo, elektros energijos tiekimo ir komunalinių sistemų sutrikimai.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos raginamos pasirengti darbui ekstremaliomis sąlygomis, bendradarbiauti ir keistis informacija su savivaldybių ekstremalių situacijų komisijomis ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centrais, prireikus, kreiptis į juos pagalbos.

Greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios įstaigos ir įmonės privalo imtis priemonių, kad jų paslaugos kilus ekstremaliesiems įvykiams būtų suteikiamos laiku.

Ambulatorinės ir stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos privalo teikti būtinąją medicinos pagalbą nukentėjusiesiems nuo galimų ekstremaliųjų įvykių padarinių.

Staiga nukritus oro temperatūrai, padaugėja žmonių, nukentėjusių dėl nušalimų, bendro kūno sušalimo. Šalčio aukomis dažnai tampa pagyvenę žmonės, naujagimiai, keliautojai, medžiotojai žvejai, benamiai, daug alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojantys asmenys. Specialistų teigimu, vidutinio stiprumo šaltis ar vėjas gali pakenkti labiau, nei stiprus šaltis be vėjo.

Jei oras labai atšąla ir ypač, jei pučia stiprus vėjas:
• be reikalo neikite iš namų, stenkitės likti patalpose;
• apsirenkite šiltai ir patogiai;
• valgykite ir gerkite ką nors šilto, nevartokite alkoholio;
• neikite į lauką, ką tik išsimaudę;
• tepkite atvirus odos plotus riebiu kremu;
• judinkite veido, kojų, rankų raumenis;
• neatlikinėkite jokių sunkų darbų lauke,
• jei tenka ilgai stovėti lauke, stenkitės kuo daugiau judėti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė