Muziejus įsigijo dar vieną M.K.Čiurlionio paveikslą (0)

Įsigytas Čiurlionio paveiksas iš ciklo „Miestas“ | Alkas.lt nuotr.

Įsigytas Čiurlionio paveiksas iš ciklo „Miestas“ | Alkas.lt nuotr.

Nacionalinis Čiurlionio dailės muziejus nusipirko vienas vertingiausių ir žymiausių dailininko darbų – dvigubą Čiurlionio paveikslą iš ciklo „Miestas“.

Šis dailininko šedevras kol kas saugomas fonduose, mat jis yra dvigubas – viena jo pusė vadinama „Miestai“, kita – „Gėlės“ arba „Laumžirgiai“ ir dar nežinoma kaip bus eksponuojama. Paveikslą muziejus nusipirko iš dailininko šeimos – kiek jis kainavo, neatskleidžiama. Tačiau suma simbolinė, numanant kūrinio vertę rinkoje.

Tai trečiasis paveikslas iš ciklo „Miestas“, sukurto 1906–1907 metais. Kiti du taip pat laikomi muziejaus fonduose. Pasak muziejininkų, ar yra daugiau šio ciklo paveikslų, nežinia.

„Šis ciklas iš tiesų yra labai mėgstamas užsienio parodų rengėjų. Jis yra vienas iš tų didžiųjų keliauninkų. Jis puikiai atspindi visą Čiurlionio kūrybinė minties eigą. Jis yra ir abstraktus ir turi simbolizmo bruožų, kas yra būdinga Čiurlioniui“, – teigia M. K. Čiurlionio  dailės muziejaus Čiurlionio skyriaus vadovė Vaiva Laukaitienė, o ją cituoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

Per nepriklausomybės laikotarpį muziejus yra įsigyjęs keturis M.K.Čiurlionio paveikslus ir jo paties darytų nuotraukų albumą.

Muziejininkai neslepia, kad jų didžiausia svajonė – įsigyti Ukrainoje dingusį paveikslą „Juodoji saulė“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė