Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai vadovaus Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė (4)

Irena Degutienė | lrs.lt

Irena Degutienė | lrs.lt

Gruodžio 21 d. Seimas plenariniame posėdyje patikslino Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos sudėtį. Už Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos“ 1 straipsnio pakeitimo“ balsavo visi 66 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai vadovaus Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, komisiją taip pat papildė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pavaduotoja Jūratė Palionytė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Algirdas Vaclovas Patackas, Kultūros ministerijos Istorinės-kultūrinės atminties įprasminimo skyriaus vedėja Ona Šaltytė. Iš viso komisijoje dirbs 23 nariai.

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos paskirtis – padėti Seimui ir Vyriausybei formuoti lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo valstybinę politiką ir teikti pasiūlymus jos įgyvendinimo klausimais, įskaitant ilgalaikių ir metinių lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo programų projektus. Pagal šios komisijos nuostatus narius Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas paprastai parenka iš įvairiose lituanistikos paveldo globos srityse dirbančių specialistų, kuriuos rekomenduoja lituanistikos tyrimus vykdantys universitetai, valstybiniai lituanistikos mokslinių tyrimų institutai ir kultūros įstaigos, atminimo įprasminimo institucijos, lituanistikos paveldo globos organizacijos. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas į komisijos narius siūlo bent du savo narius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė