Seimas leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn sukčiavimu įtariamus Darbo partijos narius (3)

Seimo posėdį stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos nariai | Alkas.lt nuotr.

Seimo posėdį stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos nariai | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 20 d. Seimas panaikino Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vitalijos Vonžutaitės ir Vytauto Gapšio teisinę neliečiamybę. Kad būtų panaikinta Seimo nario teisinė neliečiamybė turėjo balsuotidaugiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.

Už teisinės neliečiamybės panaikinimą V.Uspaksichui balsavo 86 Seimo nariai, 29 balsavo prieš, 15 susilaikė.  Už V.Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimą taip pat pasisakė 86 Seimo nariai, 32 balsavo prieš, 9 susilaikė. Už V.Gapšio neliečiamybės panaikinimą balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 35, Už neliečiamybės panaikinimą balsavo socialdemokratų, TS-LKD, Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Mišri Seimo narių grupė.

Už neliečiamybės panaikinimą pasisakė ir  3  Drąsos kelio (DK) frakcijos nariai: Algirdas Patackas, Aurelija Stancikienė ir Vytautas Matulevičius. Kiti 4 DK frakcijos nariai nuo balsavimo nusišalino: Povilas Gylys, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas bei Neringa Venckienė.

Seimo posėdį nuo balkono stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos narių būrys.

Vitalija Vonžutaitė | Alkas.lt nuotr.

Vitalija Vonžutaitė | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Gapšys | Alaks.lt nuotr.

Vytautas Gapšys | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pakomentavo socialiniame tinkle Feisbuk Seimo priimtus sprendimus: „Lietuvos Respublikos Seimas apgynė savo ir visos Lietuvos garbę ir orumą!“

V.Uspaskichas,  V.Gapšys, V.Vonžutaitė ir buvusi DP finansininkė Marina Liutkevičienė teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas DP nuo 2004 iki 2006 metų vykdė apgaulingą partijos buhalterinę apskaitą.  Byloje teigiama, kad  DP nuslėpė 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų ir padarė 3 mln. 864 tūkst.  litų žalą valstybės biudžetui nesumokėdami mokesčių.

Viktoras Uspaskichas | Alaks.lt nuotr.

Viktoras Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

DP juodosios buhalterijos byla toliau bus nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme 2013 m. sausio 10 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė