Per šventes gyventojai išmeta iki 30 proc. daugiau šiukšlių (0)

R.Bužinsko nuotr.

R.Bužinsko nuotr.

Per artėjančias šventes gyventojai išmes beveik trečdaliu daugiau šiukšlių nei įprastomis dienomis, prognozuoja atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“. Atliekų vežėjas teigia dirbsiantis be poilsio, o gyventojams primena rūšiuoti atliekas bei neužstatyti privažiavimų prie konteinerių. „Patirtis rodo, kad per Kalėdas ir Naujuosius metus gyventojai išmeta maždaug 20–30 proc. daugiau šiukšlių, nei, pavyzdžiui gruodžio pradžioje.

Žinant, kad šiemet laukia net 5 laisvos dienos Kalėdų laikotarpiu, ruošiamės itin intensyviam darbui“, – sakė „VSA Vilnius“ transporto skyriaus vadovas Evaldas Ramanauskas.

Pasak jo, atliekų tvarkytojai per šventes laisvų dienų neturės. „Kai gyventojai švenčia, mes intensyviai dirbame, kad užtikrintume švarią ir tvarkingą aplinką. Tačiau gyventojams norime priminti: jie padėtų sau, ir tausotų gamtą, jeigu per šventes nepamirštų rūšiuoti atliekų. Rūšiuodami pakuotes ir tarą gyventojai pajus, kad jų buitinių atliekų šiukšliadėžė užsipildys žymiai lėčiau, tad rečiau teks ir nešti šiukšles šaltomis švenčių dienomis“, – priminė E. Ramanauskas.

Ypač paprasta į atskirą dėžę ar maišą sudėti plastikinius ir stiklinius butelius, kurių per šventes ištuštiname ne vieną. Kalėdų laikotarpiu daug papildomų atliekų sudaro dovanų pakuotės ir šventinis pakavimo popierius bei maišeliai. Jeigu jie nėra padengti plastiko/celofano medžiaga, juos reikia mesti į popieriui skirtą konteinerį. Namų šeimininkėms verta žinoti, kad nedideles metalo atliekas – pvz. skardines nuo gėrimų, žirnelių ar pan., metalinius dangtelius bei kitas – galima mesti į plastiko konteinerį. Šias metalo atliekas vėliau sėkmingai surenka magnetas, įrengtas virš plastiko atliekų rūšiavimo linijos (į ją suvežamos visos atliekos iš plastikui skirtų konteinerių).

Atliekų tvarkytojai taip pat prašo gyventojų palikti laisvus privažiavimus prie konteinerių. „Kartais galvojama, kad per išeigines atliekų vežėjai nedirba, todėl nesibodima konteinerius užstatyti automobiliu. Tačiau mūsų šiukšliavežės atvyks ir poilsio dienomis. Todėl būtume dėkingi gyventojams už supratingumą. Jeigu jie konteinerių neužstatys automobiliais, padės užtikrinti švarią savo pačių aplinką“, – teigė E. Ramanauskas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė