Parodos „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ atidarymas (0)

Atvirukų paroda „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ Gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 12 val. Trakų salos pilyje vyks Tarptautinio vaikų ir jaunimo kalėdinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ parodos atidarymas. Paroda vyks trijose pilies vakarinių kazematų salėse. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir Trakų meno mokykla.

Trakų salos pilis – unikalus Lietuvos valstybingumo, istorijos bei kultūros paminklas, vienas svarbiausių valstybės simbolių. Daugiausia lankytojų ši amžius menanti pilis ir joje įsikūrusi Trakų istorijos muziejaus ekspozicija sulaukia šiltuoju metų laiku. Nuotraukos ir filmuota medžiaga pasklinda po atokiausius pasaulio kampelius. Norėdami pritraukti dėmesį, o tuo pačiu ir lankytojus į šį objektą, kai jis būna sniego pataluose, Trakų istorijos muziejus ir Trakų meno mokykla pakvietė pasaulio vaikus ir jaunimą pasidomėti, kaip pilis atrodo žiemą. Balandžio 23 dieną buvo paskelbtas Tarptautinis meninės kūrybos konkursas „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“, kuris  vyko iki spalio 15 dienos.

„Paskelbta tema nebuvo lengva jauniesiems dailininkams, nes privalomas Trakų pilies vaizdas šiek tiek ribojo piešinio kompozicijos įvairovę, – pasakoja  Renata Mečkovskienė, konkurso koordinatorė. – Be to, daugelis pasaulio vaikų išvis  nėra matę žiemos ir nešvenčia Šv. Kalėdų šventės. Tačiau konkurso dalyviams pasisekė vertinimo komisiją sužavėti gausia atlikimo technikų įvairove, įdomiais spalviniais ir kompoziciniais sprendimais. Stebino daugelio mokyklų atsiųstos vientisos aukšto lygio darbų kolekcijos. Džiugino tautinis darbų savitumas“.

Populiarinant Lietuvą ir pristatant Trakus kitokius nei įprasta, buvo nuspręsta konkurso nugalėtojų darbus panaudoti Trakų istorijos muziejaus Kalėdiniams atvirukams išleisti.

Į konkursą buvo atsiųsti 1948 darbai iš 24 pasaulio šalių. Tarp artimesnių kaimyninių Europos šalių (Italija, Kroatija, Slovėnija ir kt.) konkurse dalyvavo ir jaunimas iš tokių tolimų kraštų, kaip Filipinai, Malaizija, Paragvajus, Kinija, Indija ir kt. Dideles darbų kolekcijas atsiuntė Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Lenkijos ir Makedonijos jaunieji dailininkai. Iš atsiųstų darbų žiuri komisija atrinko 99 laureatus, 16 mokyklų tapo medalio laimėtojomis už geriausią darbų kolekciją, o 13 autorių tapo medalio laimėtojais. Pastarųjų darbai buvo panaudoti Kalėdiniams atvirukams išleisti.

Trakų salos pilyje paroda „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ bus eksponuojama iki kovo 20 dienos.

Išsamesnė informacija paskelbta internetinėje svetainėje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė