Miškininkai dovanos Kalėdų džiaugsmą (0)

lt.wikipedija.org nuotr.

lt.wikipedija.org nuotr.

Gruodžio 21 dieną, nuo 14 valandos, visos Lietuvos miestuose ir miesteliuose miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų.

Didžiųjų metų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – dvasia neįsivaizduojama ne tik be tradicinių patiekalų kvapų, bet ir eglutės ar eglės šakų skleidžiamo miško aromato. Norėdama palengvinti šventinę buitį Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija (GMU) organizuoja tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.

Akcijos metu didžiuosiuose šalies miestuose eglių šakos bus dalinamos keliose vietose: Vilniuje – Katedros, Rotušės ir Europos aikštėse, Kaune – Rotušės aikštėje, prie Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Šiauliuose – Prisikėlimo aikštėje.

„Akcija, be jokios abejonės, palengvins daugelio šeimų buitį, nes švenčių metu rūpesčių lavina iš ties nemaža – kalėdinių dovanų paieška, šventinių patiekalų ruošimas ir dar gausybė malonių, tačiau laiko užimančių reikalų, – teigia generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas – Kita vertus, galimybę džiaugtis kalėdiniu simboliu suteiksime ir sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Be to, skatinsime kūrybiškumą – eglių šakas namo parsinešę vaikučiai ir jų tėveliai turės rimtai pagalvoti, kaip papuošti šaką, suteikiant jai ypatingo jaukumo ir džiaugsmo“.

Generalinio miškų urėdo teigimu, ši akcija taip pat prisidės prie gamtos tausojimo ir padės kovoti su neteisėtai eglutes kertančiais savivaliautojais.

Vis labiau populiarėjančios ir gamtą tausojančios eglės šakos yra puiki išeitis tiems, kuriems eglutė nebūtina. Iš eglišakių galima sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas, tinkančias ir Kalėdų stalui, ir kambario erdvei.

Prie akcijos prisidėjusi aktorė Larisa Kalpokaitė teigia, kad paskutiniu metu Kalėdinės nuotaikos aktorės namams suteikia ne didžiulių gabaritų medis, o eglės šaka.

„Gaivaus miško kvapo ir kalėdinio dvelksmo namus pripildo ir viena šaka, tad kam kirsti visą eglutę? Ir per šventes reikia susimąstyti apie gamtą“, – pasakoja L. Kalpokaitė.

Platesnė informacija apie akcijos vietas skelbiama Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje, taip pat ją suteikti gali artimiausia miškų urėdija.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė