T.Venclova apdovanotas aukščiausiu Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos apdovanojimu (1)

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Varšuvoje, minint vieno geriausių literatūros žurnalų Lenkijoje „Zeszyty Literackie“ 30-ties metų jubiliejų, lietuvių poetas, eseistas, vertėjas Tomas Venclova buvo apdovanotas aukščiausiu Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos apdovanojimu – Auksiniu Gloria Artis medaliu.

Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministras Bogdanas Zdrejevskis (Bogdan Zdrojewski) apdovanojimą Gloria Artis Tomui Venclovai skyrė už nuopelnus kultūrai ir ilgametį bendradarbiavimą su žurnalu „Zeszyty Literackie“.

Į „Zeszyty Literackie“ jubiliejų Varšuvos „Polonijos“ teatre susirinkę klausytojai turėjo progos išklausyti Tomo Venclovos minčių apie ilgametį jo bendradarbiavimą su vienu svarbiausiu Lenkijos kultūroje žurnalu, Česlovą Milošą, Josifą Brodskį, Vidurio Europą, literaturą. Pokalbį vedęs eseistas, publicistas, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ redaktorius Adam Michnik padėkojo Tomui Venclovai ne tik už jo indėlį į lenkų kulturą, bet ir dviejų tautų draugystę.

„Zeszyty Literackie“, kurį sukūrė ir redaguoja Barbara Torunčik (Barbara Torunczyk) – tai vienas svarbiausių literatūros žurnalų Lenkijoje. Nuo 1982 m. buvo leidžiamas Paryžiuje, vėliau Lenkijoje. Tomas Venclova yra žurnalo redakcinės kolegijos narys nuo pirmųjų „Zeszyty Literackie“ numerių, kurių kiekviename yra skelbiami lietuvių poeto eilėraščiai, esė, moksliniai straipsniai. „Zeszyty Literackie“ leidykla yra išleidusi kelias Tomo Venclovo poezijos ir eseistikos knygas. naujausioji jų „Sugrįžimai į Lietuvą, kurioje tarp Tomo Venclovos dienoraščių fragmentų yra spausdinami ir Tomo Venclovos bei Česlovo Milošo laiškai, sulaukė itin didelio skaitytojų susidomėjimo.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Pikc:

    Visiškai nesistebiu – gi šitaip stengėsi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė