Paminėtas Britų kultūros dvidešimtmetis Lietuvoje (2)

British councilGruodžio mėn. Britų taryba, pagrindinė Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės organizacija kultūros ir švietimo ryšiams su kitomis šalimis, sukvietusi savo organizacijos partnerius ir draugus į priėmimą, pažymėjo savo veiklos dvidešimtmetį Lietuvoje.

Per dvidešimt metų Britų taryba drauge su partneriais Lietuvoje: valstybinėmis institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, verslo įmonėmis bei veikliais žmonėmis, kuriems rūpi Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykių plėtra, įgyvendino daugybę projektų ir sumanymų.

„Britų tarybos partnerių bei naudos gavėjų požiūriu mūsų veikla ženkliai prisidėjo prie ilgalaikių pozityvių pokyčių įvairiose menų srityse, anglų kalbos mokyme ir mokymesi bei švietimo sistemoje apskritai“, – džiaugėsi Britų tarybos direktorius dr. A. Vasiliauskas.

Paminėdama dvidešimtmetį, Britų taryba pristatė trumpą filmą, kuriame įvairių institucijų atstovai –Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos prezidentė Eglė Šleinotienė, LRT programų direktorius ir mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ direktorius Rolandas Maskoliūnas, Menų spaustuvės direktorius Audronis Imbrasas ir daugelis kitų kalbėjo apie Britų tarybos nuveiktus dvidešimtmečio darbus ir iniciatyvas.

Dvidešimtmečio šventė vyko Jungtinės Karalystės ambasadoje, į kurią nuo gruodžio mėnesio persikėlė ir Britų tarybos Lietuvoje biuras ir toliau išliekantis integralia globalios kultūrinių ryšių organizacijos, kurios biurai veikia daugiau nei šimte pasaulio šalių, dalimi. Nors Jungtinės Karalystės ambasada ir Britų taryba siekia skirtingų organizacinių tikslų, tačiau abi organizacijas vienija bendra svarbiausia misija – kurti pasitikėjimą ir supratimą tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos.

Lietuvoje ir pasaulyje Jungtinė Karalystė yra pelnytai laikoma naujų bei reikšmingų idėjų lydere daugelyje kultūros ir švietimo sričių. Britų taryba tęsia savo veiklą Lietuvoje, sutelkdama dėmesį į švietimą, kaip kūrybiškos veiklos lauką, kuriame atsiveria plačios mainų, profesionalios veiklos ir tobulėjimo galimybės mokytojams ir mokslininkams, mokiniams ir studentams, menininkams, kūrybiniams bei socialiniams verslininkams. „Sieksime, kad mūsų darbai ir toliau turtintų Jungtinės karalystės ir Lietuvos bendradarbiavimą abipusiai naudingais mainais“, – būsimos veiklos gaires nubrėžė dr. Artūras Vasiliauskas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė