Įsimintiniausiu Kauno menininku 2012 išrinktas rašytojas D.Kajokas (1)

Donaldas Kajokas | lbd.lt nuotr.

Kauno menininkų namų Meno kolegija

Kauno menininkų namų Meno kolegija, kaip ir kiekvienais metais, jau 15-ąjį kartą rinko Įsimintiniausią Kauno menininką. Per 2012 metus reikšmingus darbus sukūrusį dailininką, grafiką, skulptorių ar tapytoją, architektą, poetą, kompozitorių ar muziką, šokėją ar dainininką, aktorių ar režisierių siūlė Kauno kūrybinės sąjungos.

Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimai yra išskirtiniai, nes laureatus išrenka ne kritikai, verslininkai ar politikai, bet patys menininkai. Tai menininkų padėka savo kolegoms ir jų įvertinimas už reikšmingiausius metų darbus.

Kauno menininkų namų Meno kolegija, atsižvelgdama į kūrybinių sąjungų pasiūlytus pretendentus, išrinko Įsimintiniausią Kauno menininką 2012. Juo tapo rašytojas DONALDAS KAJOKAS už šiais metais išleistą knygą „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.

Iškilminga pagerbimo ceremonija įvyks 2013 m. sausio mėn. 7 d. Kauno menininkų namuose.

Rašytojas Donaldas Kajokas

Per tris dešimtis labai kūrybingų metų rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Donaldas Kajokas išleido keliolika įvairaus žanro knygų: poezijos bei esė rinktinių, romanų, o literatūrinių apdovanojimų sąrašas irgi įspūdingas: Jotvingių, Poezijos pavasario, Lietuvos rašytojų sąjungos, Nacionalinės kultūros ir meno, kaunietiškos Vieno lito, visai neseniai už kūrybiškiausią metų poezijos rinktinę „Kurčiam asiliukui“ laureatas. Poeto kūryba versta į daugelį užsienio kalbų.

Rašytojas Donaldas Kajokas šiemet išleido naują romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, kuris dalyvauja ir Geriausios metų knygos rinkimuose.

D.Kajoko kūryboje glaudžiai persipina rytų ir vakarų filosofinės įžvalgos, jam artimos Biblinės temos, bendražmogiškos patirtys, žodinė kūryba yra labai subtili, trapi, įžvalgi, jautri. Donaldas Kajokas puikus gamtos pajautų žinovas, o žmogaus psichologijos paslaptys jam artimos, problemiškos, tačiau giminiškos, savos.

Kauno kūrybinės sąjungos buvo pristačiusios septynis kandidatus šiam titului gauti:

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius – fotografą Vytautą Pletkų už fotoalbumą „Tiltai“ ir parodų ciklą „Skaudėjimai“ ir „Neperspektyvūs projektai“.

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus taryba – rašytoją Donaldą Kajoką, 2012 metais išleidusį knygą „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos valdyba – kalvį Ričardą Grekavičių už kryždirbystę.

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius – dailininkę tekstilininkę Zinaidą Irutę Dargienę už seriją personalinių ekspozicijų, grupinių konceptualių tekstilės meno parodų organizavimą įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius – kompozitorę Zitą Bružaitę už ryškią kūrybinę veiklą ir šiuolaikinės muzikos festivalio IŠ ARTI meninę koncepciją, kurios dėka sėkmingai propaguojama Kauno ir respublikos kompozitorių naujoji muzika.

Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyrius – „Auros“ šokio teatro meno vadovę, choreografę Birutę Letukaitę už šiuolaikinio šokio propagavimą.

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius – architektą Šarūną Kiaunę už Zaraso ežero apžvalgos ratą Zarasuose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė