Seimo Pirmininkas pabrėžė lietuvių kalbos svarbą (7)

V.Gedvilas ir D.Vaišnienė | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Gruodžio 17 d. Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas susitiko su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininke dr. Daiva Vaišniene. Reaguodamas į pateiktus duomenis, jog mažėja moksleivių raštingumas gimtąja kalba V.Gedvilas priminė, kad lietuvių kalba yra Valstybinė kalba. „Ši nuostata, įrašyta mūsų valstybės Konstitucijoje, turi būti svarbi tiek politikams, tiek kiekvienam piliečiui“, – sakė jis.

D. Vaišnienė atkreipė dėmesį, jog per kelerius metus valstybiniuose lietuvių kalbos egzaminuose pastebimai padaugėjo moksleivių, kurie nemoka taisyklingai rašyti. Jeigu 2008 metais vertinant minėtojo egzamino rezultatus 0 balų už raštingumą gavo iki 10 proc. moksleivių, tai 2012 m. šis skaičius gerokai padidėjo.

Susitikime taip pat kalbėta apie platesnį lietuvių kalbos vartojimą elektroninėje erdvėje bei jos sklaidą tiek Europos Sąjungoje, tiek pasaulyje. Pasak D.Vaišnienės, trūksta nuotolinio mokymo programų, kurios padėtų mokytis lietuvių kalbos kitose šalyse gyvenantiems mūsų tautiečiams, o ypač jų vaikams. Turėtų būti sudaryta galimybė lietuvių kalbos nuotoliniu būdu mokytis ir kiekvienam kitos šalies piliečiui.

Diskutuota ir apie jaunosios kartos polinkį naudoti anglų kalbos žodžius, frazes bendraujant tarpusavyje ir neretai atsainų požiūrį į savo gimtąją kalbą.

„Visų pirma reikia gerai mokėti lietuvių kalbą, o tada tobulinti kitų kalbų įgūdžius“, – susitikimo pabaigoje akcentavo Seimo Pirmininkas.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė