Miškininkai vykdys tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ (0)

efoto.lt, Romo nuotr.

efoto.lt, Romo nuotr.

Visų laukiamoms metų pabaigos šventėms beldžiantis į duris Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos šalies miškų urėdijos gruodžio 21 d. 14 val. rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu planuoja išdalyti žmonėms apie šimtą tūkstančių eglių šakų. Jau ketveri metai organizuojama šakų dalijimo akcija sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio.

Kasmet miškininkai išdalija per 100 tūkstančių eglių šakų, paruoštų miško kirtimų valksmuose. Šiemet akcija vyks taip pat visoje Lietuvoje, didžiųjų miestų ir miestelių centrinėse aikštėse, prie papuoštų miestų eglių. Šios akcijos tikslas ne tik atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į tai, kad prieš šventes eglučių jaunuolynai tampa visų „taikiniu“, o tai skatina miškų niokojimą siekiant pasipelnyti būtent šiuo laikotarpiu, bet ir noras pasirūpinti, kad visi žmonės namuose turėtų gyvą miško dalelę – eglės šaką.

Eglučių šakų dovanojimo akcija – daugiatikslė. Ji prisideda prie gamtosaugos ir ugdo bendrapilietiškumą, kūrybinius sugebėjimus iš šakos sukurti menines kompozicijas.

Dažniausiai, artėjant Kalėdoms, norime namuose turėti šventinę žaliaskarę, tačiau pamirštame, kad norėdami suteikti džiaugsmo savo šeimai, prisidedame prie to, kad miške nukertamas dar vienas medelis. Miškininkai nori atkreipti dėmesį į tai, kad namus galima originaliai papuošti ir eglės šaka, kuri tikrai suteiks tiek pat džiaugsmo, o miškai patirs žymiai mažiau žalos.

Vilniuje akcija vyks Katedros, Rotušės ir Europos aikštėse, Kaune – Kauno Rotušės aikštėje, prie Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Šiauliuose – Prisikėlimo aikštėje.

Akcijos vykdymo vietas galite rasti čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė