Darbo partijos narių neliečiamybės atėmimo klausimą svarstęs Seimas buvo paverstas politinio farso teatru (video) (10)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 18 d. Seimas turėjo pateikimo stadijoje svarstyti ir balsuoti po pateikimo už rezoliucijų projektus dėl sutikimo Seimo narius Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį, Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų  laisvę (Nr. XIIP-129, Nr. XIIP-130, Nr. XIIP-128). Tačiau šis klausimas taip ir nebuvo pradėtas svarstyti iš esmės.

Jau vos tik prasidėjus klausimo svarstymui Seimo pirmininkas V.Gedvilas primygtinai ėmė siūlyti padaryti dviejų valandų pertrauką motyvuodamas tuo, kad laikinosios komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis yra pateikęs pakoreguotą rezoliucijos projektą ir esą pagal Seimo Statutą tokiu atveju yra būtina dviejų valandų pertrauka. Opozicijos atstovai TS-LKD nariai tokį siūlymą įvertino kaip įžūlų bandymą trukdyti svarbios rezoliucijos svarstymą ir atkreipė dėmesį, kad A.Mazuronis kaip Seimui siūlo ranka ištaisytą dokumentą net deramai neįregistravęs siūlomos pataisos…

Seimo posėdį iš balkono stebėjo prieš DP narių teisinės neliečiamybės išsaugojimą pasisakę visuomėnės atstovai kartas nuo karto iškeldami rankas apmautas baltomis pirštinėmis.

Tačiau po Darbo partijos (DP) narių ir Seimo pirmininko, taip pat DP nario, Vydo Gedvilo ekvilibristikos ir DP frakcijos narių prašymu po įsiplieskusios stichinės diskusijos, peraugusios į politinį farsą, šis klausimas balsavimu buvo atidėtas iki vakarinio posėdžio.

Žiūrėkite šio klausimo svarstymą rytiniame posėdyje (tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas):

Vakariniame posėdyje DP frakcijos narių pastangomis rezoliucijų projektų pateikimas buvo dar kartą atidėtas iki gruodžio 20 d., ketvirtadienio, posėdžio.

Seimo procedūrų žinovai pastebi, kad DP vilkinti teisinės neliečiamybės klausimą atidėdama ir neįtraukdama į neeilinių posėdžių darbotvarkę gali net iki pavasario sesijos.

Žiūrėkite šio klausimo svarstymą vakariniame posėdyje (tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas):

Primename, kad laikinoji Seimo komisija dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narius V.Gapšį, V.Uspaskichą ir V.Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę, sprendusi ar sutikti jog būtų atimta minėtų „darbiečių“ neliečiamybė, sutiko siūlyti visus tris DP bylos kaltinamuosius leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėns tik vieno balso persvara.

V.Vonžutaitė ir V.Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

V.Vonžutaitė ir V.Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 27 d. generalinis prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti Seimo narius Viktorą Uspaskichą, Vitaliją Vonžutaitę, Vytautą Gapšį baudžiamojon atsakomybėn ir suvaržyti jų laisvę.

Kaip tvirtinama generalinio prokuroro kreipimesi, Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje V. Uspaskichas, V. Vonžutaitė ir V.Gapšys yra kaltinami apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymo organizavimu Darbo partijoje (BK 222 str. 1 d.), taip pat sukčiavimu, apgaule išvengiant didelės vertės turtinės prievolės mokėti privalomus mokesčius valstybei (BK 182 str. 2 d.) mokėjimų.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė