Visuomenininkai prie Prezidentūros priminė Garliavos šturmą (nuotraukos, video) (6)

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Gruodžio 17 d. Vilniuje prie prezidentūros, Simono Daukanto aikštėje, laisvieji menininkai ir pilietinio sambūrio „TIE-SOS“ nariai paminėjo prieš septynis mėnesius įvykdytą vadinamą Garliavos šturmą. Tuomet vykdant teismo sprendimą perduoti mažametę jos motinai Laimutei Stankūnaitei gausios policijos ir spec. dalinių pajėgos apsupo teisėjos Neringos  Venckeinės namus ir panaudojusios brutualią prievartą prieš taikius žmones, įsilaužė į teisėjos namus ir jėga išplėšė klykiančią mergaitę iš globėjos namų.

Į protesto akciją prie Prezidentūros nepabūgę šalčio susirinko apie 50  žmonių.  Susirinkusieji pasidarbavę sniego valymo kastuvais atkasė sniego užklotą užrašą „TIE-SOS“.

Protestuotojai sakė, kad nori Lietuvos prezidentei priminti, jog Visuomeninė komisija įvykiams Garliavoje tirti yra priėjusi išvados, kad valdžios sankcionuotas gegužės 17 d. išpuolis Garliavoje šiurkščiai pamynė Lietuvos Konstituciją ir pasikėsino į šalies konstitucinę santvarką.

Protestuotojai reikalavo, kad Lietuvos prezidentė atsakytų į visuomenei nerimą keliančius klausimus: kas įsakę ir sankcionavo gegužės 17 d. Garliavos šturmą?

G.Brazauskaitės, Alkas.lt video:

httpv://youtu.be/7u-kJF0V18g

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė