Naujovė festivalyje „Kino pavasaris“ – svetur gyvenančių lietuvių kino darbai (0)

Kasmet Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ pristatomos šviežiausios nacionalinės kino naujienos. Kovo 14-28 dienomis vyksiančiame jau 18-ame „Kino pavasaryje“ atskira programa bus skirta lietuviams, studijuojantiems ir kuriantiems svetur. Festivalio komanda taip pat kviečia kino kūrėjus iki sausio 7 dienos registruoti savo kūrinius į „Kino pavasario“ programą „Lietuvių filmai“, kuri visada sulaukia ypatingo tautiečių ir užsienio svečių dėmesio.

Tradiciškai festivalio „Kino pavasaris“ gerbėjai išvys naujausius lietuvių kurtus vaidybinius, dokumentinius bei trumpo metražo filmus. Gausioje programoje savo kūrybą pristatyti gali visi – tiek studentai, tiek jau įvertinti kino profesionalai. Tačiau šį kovą festivalis dovanos gerbėjams dar vieną naujovę, o kūrėjams – dar vieną galimybę sužibėti Lietuvos kino padangėje. Programą „Lietuvių filmai“ papildys sekcija „Lietuviai svetur“, kurioje pristatomi užsienyje kuriančių lietuvių darbai. Tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ siekia su užsienio kino mokyklose besimokančių ar jau ne pirmus metus užsienio kino industrijoje dirbančių tautiečių filmais supažindinti ne tik lietuvius, bet ir į festivalį atvykstančius užsienio svečius iš kino pasaulio.

„Įsteigę papildomą programą „Lietuviai svetur“, siekiame griauti mus ribojančias sienas, o dar labiau – pakeisti emigranto įvaizdį visuomenėje. Nors lietuviai plačiai išsibarstę po pasaulį, bet klaidinga manyti, kad jie kuria tik neigiamą Lietuvos įvaizdį. Teigiamos žinutės apie užsienyje dirbančius, kuriančius tautiečius neretai praskrieja pro mus nepastebėtos, o realizuoti kūriniai atmintyje išlieka tik pavadinimais. Tad norime sukurti joms apčiuopiamą formą – ištraukti šiuos kūrinius į dienos šviesą ir pristatyti juos plačiajai visuomenei čia, Lietuvoje,“ – apie naujovę festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų programoje pasakoja jos koordinatorė Justė Zavišaitė.

Jau kovo 14-28 dienomis vyksiančiame festivalyje nacionalinio kino gerbėjai galės išvysti, kokiomis idėjomis, svajonėmis ar problemų narpliojimu gyvena lietuviai, būdami arčiau ar toliau nuo tėvynės. Šiuo metu festivalio „Kino pavasaris“ komanda laukia lietuvių kino režisierių, kuriančių tiek čia, tiek svetur, darbų. Atrankoje gali dalyvauti visi lietuviški bei ko-produkcijos filmai, nepriklausomai nuo jų metražo bei žanro, sukurti ne anksčiau nei 2012 m. kovo mėnesį (užsienyje kurti filmai – ne anksčiau nei 2012 m. sausio mėnesį.) ir ne vėliau nei 2013 m. kovo mėnesį. Į programą „Lietuviškos premjeros“ siūlomas filmas negali būti rodytas viešai Lietuvoje. Šios programos filmų premjera vyks tik festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Iki 2013 m. sausio 7 dienos festivalis „Kino pavasaris“ laukia lietuvių kino kūrėjų darbų, kuriuos reikia užregistruoti specialiame puslapyje, taip pat pristatyti filmų kopijas festivalio komandai. Filmas gali būti ir pogamybiniame etape. Vasario 4 dieną apie Lietuviškos programos atrankos rezultatus filmų kūrėjai bus informuojami asmeniškai.

18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14-28 dienomis.

 

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė