Sutvarkytas Jurakalnio pažintinis takas Ventos regioniniame parke (0)

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Akmenės rajono savivaldybė Papilėje šį mėnesį baigė pagrindinius darbus pagal Ventos regioninio parko direkcijos parengtą techninį projektą „Jurakalnio geologinio-pažintinio tako įrengimas Akmenės rajono Papilės seniūnijoje“.

Gamtos ir kultūros paveldo objektai dar labiau pritaikyti lankytojams: sutvarkyta aplinka, nutiestas medinis takas, iškirsti ir suformuoti želdiniai. Netrukus planuojama ne tik priėjimus, privažiavimus pritaikyti lankytojų srautams, bet ir įrengti daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, atokvėpio vietų, informacinių stendų, tuo pačiu išsaugojant susiformavusį kraštovaizdžio draustinį ir pritaikant jį pažintinio turizmo reikmėms.

Pažintinio tako įrengimas Ventos regioniniame parke sudarys sąlygas tapti patrauklesniu bei padidins saugomų teritorijų atvirumą visuomenei. Ties Simono Daukanto muziejumi prasidėjęs šiuolaikiškus reikalavimus atitinkantis turistinis maršrutas nuvingiuos iki pat Augustaičių malūno, apimdamas apžvalgos aikšteles ir bokštą, galimybes plaukti Ventos upe baidarėmis, poilsiauti kaimo turizmo sodybose ir pramogauti nuostabios gamtos apsuptyje.

Šis projektas itin svarbus ir gamtos turtų saugojimo bei kultūros paveldo požiūriu, nes Ventos regioninio parko Ventos kraštovaizdžio draustinyje yra išskirtinės Lietuvos gamtinės ir kultūrinės vertybės: unikali Baltijos regione Jurakalnio griovos atodanga ir atragis, pirmasis ir antrasis Papilės piliakalniai, penkiolikakamienė liepa, Simono Daukanto memorialinis muziejus bei jo paminklas ir kapas.

Juros atodanga, atskleidžianti geologinius procesus, vykusius prieš 130-150 milijonų metų, turi netgi pasaulinę mokslinę reikšmę. Geologų nuomone, tai visų įdomiausia atodanga, kurioje Juros periodo uolienos sudarytos iš tarpusavyje besikaitaliojančių smėlių, smiltainių klinčių, molių. Rašytiniuose šaltiniuose Jurakalnio atodanga minima nuo 1824 metų.

Akmenės savivaldybės administracijos direktoriaus Apolinaro Niciaus teigimu, Papilė ir jos apylinkės yra vienas iš gražiausių Akmenės krašto kampelių, šis miestelis pritraukia itin daug turistų, geologijos, kultūros bei istorijos paveldo mėgėjų.

Projekto įgyvendinimui skirta parama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė