Naujos kartos skaitmeninė televizija „IPTV“ žada pakeisti TV sampratą (6)

Lietuvoje jau kitą mėnesį turėtų pradėti veikti naujos kartos skaitmeninė televizija „IPTV”. Jos pagrindinis principas bus galimybė rinktis ir mokėti tik už papildomas paslaugas. Tokią laisvę vartotojui suteiks daugiafunkcinė mikromokėjimų sistema, sukurta mūsų šalies specialistų.

Pasak UAB „E – verslo klasteris“ direktoriaus dr. Albino Bačiliūno, šiuo metu vartotojai yra priversti pirkti gana didelius televizijos programų paketus, nors išnaudoja tik dešimtadalį jų galimybių. „IPTV” turės nemokamų programų paketą, į kurį įeis lietuviškų kanalų transliavimas. Jei vartotojas norės pažiūrėti filmą iš specialaus sąrašo ar užsienio kanalą už tai turės sumokėti nustatyto dydžio mokestį.

„Įsivaizduokite, jog per kurią nors užsienio programą rodo jus dominančią laidą arba filmą. Už paslaugą galima bus sumokėti tiesiog paspaudus atitinkamą televizijos pultelio mygtuką”, – sakė dr. A.Bačiliūnas.

Anot jo, „IPTV” kanalo žiūrovai turės daugiafunkcinės mokėjimų sistemos „Tapsis” sąskaitas, kurias galės papildyti internetu arba specialiuose bankomatuose. Turėdami sąskaitoje pinigų jie galės naudotis mokamomis kanalo paslaugomis.

„Televizija sukurta norint žmonėms suteikti galimybę rinktis. Jei jie žiūrės tik nemokamus kanalus tuomet už nieką mokėti nereikės, nebus jokio abonentinio mokesčio. Na, o jei norės pasimėgauti konkrečiu filmu bei užsienio programomis, tuomet simbolinį mokestį sumokės tik už tai”, – sakė dr. A. Bačiliūnas.

Anot jo, apmokėjimui nebūtinai reikės specialaus pultelio ar kortelių skaitytuvo. Tai galima bus padaryti ir distanciniu pulteliu įvedant vartotojo vardą ir PIN kodą, suteikiantį teisę naudotis mokamomis paslaugomis.

Dar vienas „IPTV” privalumas – televiziją galima žiūrėti internete, išmaniajame telefone. Jai televizorius nebūtinas.

Daugiafunkcinėje mikromokėjimų sistemoje bus integruotos ir tokios paslaugos kaip mokama elektroninių knygų skaitykla, muzikos kaupykla.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė