Gruodžio 17 d. vėl bus paminėti gegužės 17 d. įvykiai Garliavoje (1)

Tiesos | Alkas.lt, M.Kavaliausko nuotr.

Tiesos | Alkas.lt, M.Kavaliausko nuotr.

Gruodžio 17 d. 12 valandą, laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS sambūris kviečia visus neabejingus ir Lietuvos Konstituciją branginančius piliečius į Vilniaus Simono Daukanto aikštę paminėti Gegužės 17-osios įvykius, kai Neringos Venckienės globojama jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra buvo jėga išplėšta iš globėjos namų ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei.

Internetinis portalas Tiesos.lt rašo: „Nuo Garliavos antpuolio, kurio metu 240 policininkų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, smurtavo prieš taikius piliečius, prabėgo jau septyni mėnesiai.

Gegužės 17-ąją žiniasklaidai išplatintame vaizdo įraše Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: „Visi esame sujaudinti įvykių Garliavoje. Visos atsakingos institucijos privalo ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta. Prievarta vaiko atžvilgiu negalima. Turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai“. Deja, Prezidentei atsakingos institucijos iki šiol nieko neištyrė.

Tuo metu Visuomeninė komisija, kurioje dirbo ir trys Lietuvos Konstitucijos kūrėjai, nustatė, kad Garliavos antpuoliu valdžia šiurkščiai pamynė Konstituciją ir pasikėsino į šalies konstitucinę santvarką.

Jau septynis mėnesius piliečiai, susirenkantys S. Daukanto aikštėje, reikalauja, kad Prezidentė atsakytų visuomenei: kam įsakius ir kam pritarus buvo imtasis masinio smurto Garliavoje.

Septynis mėnesius piliečiai ragina Prezidentę pasirūpinti advokato Gintaro Černiausko iš gimtųjų namų išnešto klykiančio vaiko likimu, nutraukti jos totalią socialinę izoliaciją, leisti su jos sveikatos būkle susipažinti vaikų gydytojams. Garliavos mergaitė – vienintelis vaikas atkurtoje Lietuvos Respublikoje, kurios likimas oficialiai paverstas „valstybės paslaptimi““.

Laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS sambūris ragina „per valstybę kaustantį įšalą, per užgriuvusį sniegą“ toliau atkakliai kastis iki tiesos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė