Pirmoji S.Valiulio premija įteikta Stanislovui Žvirgždui (0)

Stanislovas Žvirgždas | lt.wikipedija.org

Stanislovas Žvirgždas | lt.wikipedija.org

Gruodžio 13 d. Lietuvos fotomenininkų sąjungos iniciatyva Vilniaus rotušėje pirmą kartą įteikta garsaus kritiko Skirmanto Valiulio premija. Pirmoji premija kasmetiniame Lietuvos fotomenininkų sąjungos renginyje už reikšmingus ir profesionalius fotografijos istorijos tyrinėjimus ir publikacijas, fotografijos leidinių sudarymą, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje įteikta Stanislovui Žvirgždui.

Premija įsteigta žinomam fotografijos ir kino bei televizijos kritikui Skirmantui Valiuliui atminti ir jo bendražygiams bei sekėjams įvertinti ir paskatinti. Premija skiriama už reikšmingiausius ir profesionaliausius fotografijos istorijos tyrinėjimus ir publikacijas, kritikos darbus, kuratorinius projektus, fotografijos leidinių sudarymą, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje per praėjusius metus arba už viso gyvenimo darbus.

Šios premijos mecenate tapo bendrovė „Eika“, nusprendusi prisidėti prie meno sklaidos ir žmonių, skiriančių savo kūrybą ir gyvenimą fotografijai, įvertinimo. Bendrovės generalinis direktorius Robertas Dargis tapimą šios premijos mecenatu įvardija kaip „Privilegiją prisidėti prie didžių kūrėjų įamžinimo ir paskatinti reikšmingus darbus tęsiančius žmones“.

Renginio metu išdalintos ir kitos tradicinės premijos. Už didelius nuopelnus fotografijos menui apdovanoti Romualdas Vaitkus iš Tauragės ir Darius Vaičekauskas iš Klaipėdos. Tradicinė LATGA „Aukso žvaigždė“ šiemet atiteko Gintautui Trimakui.

Sauliui Jokužiui buvo suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės nario vardas ir įteiktas diplomas už didelius nuopelnus garsinant fotografijos meną. Dar šeši Lietuvos fotomenininkų sąjungos rėmėjo „Foto ProCentro“ prizai atiteko fotografams vykdantiems aktyvią kūrybinę veiklą.

Kasmetiniame renginyje taip pat pristatyti šių metų leidiniai ir parodos. Lankytojus į fotografinę aplinką įtraukė paroda, parengta pagal šių metų metraščio „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien’12“, kurio sudarytojas Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius.

Šis renginys kartu yra ir Lietuvos fotomėgėjų sąjungos įkūrimo 80-mečio, kuris bus  minimas 2013 m. sausio 15 d., įžanga. Lietuvos fotomenininkų sąjunga yra kūrybinė sąjunga, tęsianti 1933 m. įkurtos Lietuvos fotomėgėjų sąjungos kūrybinę ir visuomeninę veiklą. Tikime, kad nuo pat pirmųjų meninių fotografijų, sukurtų Lietuvoje, geriausi šalies fotografijos meno kūriniai bus verti išlikti ateities kartoms ir atras tinkamą vietą Lietuvos kultūros ir meno istorijoje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė