Lietuvis gavo aukso medalį už nepaprastos kelių sankryžos išradimą (15)

A.Juozapavičiaus nuotr.

A.Juozapavičiaus nuotr.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Inžinerinės vadybos katedros lektorius Stanislovas Buteliauskas iš Kuveito inovacijų ir išradimų parodos parsivežė aukso medalį, kuriuo buvo apdovanotas už unikalios kelių sankryžos „Pinavia“ išradimą.

„Pinavia“ – tai unikalus 2 lygių kelių mazgas – vienintelė pasaulyje sankryža, kuri leidžia valdyti transporto srautus ir efektyviai išnaudoti laisvą vidaus plotą. „Pinavia“ pasižymi saugumu, nes eismo srautai nesikerta, nereikia keisti eismo juostų ir galima važiuoti pastoviu greičiu.

Tokį didelį pralaidumą ir saugumą kaip „Pinavia“ užtikrina ir jau žinomos keturių lygių sankryžos, tačiau jos dvigubai brangesnės, darko architektūrą ir kelia taršą į 24–30 metrų aukštį.

Išradimas gali būti panaudotas rekonstruojant sankryžas ir sprendžiant miestų spūsčių problemas, kadangi nauja sankryža yra ne tik pigesnė už kitas tokio tipo sankryžas, bet ir sudaro galimybes efektyviai kurti „Park&Ride“ („Parkuok automobilį ir važiuok visuomeniniu transportu“) sistemą.

Inžinierius S. Buteliauskas visiškai naujo tipo kelių mazgą (sankryžą) „Pinavia“ išrado 2004 m. ir užpatentavo 2008 m. Šiuo metu sankryža yra patentuota JAV, Rusijoje, Kanadoje, Europos Sąjungoje.

Išradimas sulaukė aukštų įvertinimų įvairiose tarptautinėse parodose – jau yra gavęs sidabro medalį tarptautinėje inovacijų parodoje Ženevoje (2012 m.), aukso medalį Rusijoje (2011 m.) ir Ukrainoje (2011 m.). Išradėjo dėka pasaulyje garsinamas Karo akademijos ir visos Lietuvos vardas.

Kategorijos: Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. suomis:

  Belieka įgivendinti praktikoje.

 2. Galindas:

  Gerb. išradėją sveikinu ir siūlau pakeisti pavardę be priesagos ir pasivadinti Butelis. Ar atsimenate, kai italas Buteljonė (tai sudurtinės italų mėgiamos pavardės iš Butelio – Butelis, Buteli ir Jono, šiaurės Italijoje daug lietuviškų, prūsiškų pavardžių užsilikusių nuo 5-6 a. kai baltų tautos nugalėjo Romos imperiją ir valdė apie 150 metų) pasisakė prieš padarastų (parašiau graikų kalba, kodėl mes turime naudoti anglų – gėjas, juk graikų kalba mums artimesnė negu maišyta anglų) santuokas, tai jį atleido iš ES komisarų

 3. Almantas Stankūnas:

  Ši sankryža pripažįstama visame pasaulyje, bet ne Lietuvoje. Ji labai būtų tikusi Klaipėdoje rekonstruojant Jakų žiedą, bet Lietuvos Automobilių Kelių Direkcija nepatikėjo, kad lieutviai gali sukurti kažką originalaus, o pagarindinė kelių Lietuvos kelių projektuotoja “Kelprojektas”, šiais metais paskelbta invoatyviausia įmone, su kuria konsultavosi dėl šios sankryžos Direkcija, irgi buvo skeptiška dėl šio pasiūlymo, nes jį panaudojus, būtų praradusi didelį užsakymą…

 4. Eirimas:

  Sankryžos principas primena svastiką, arba kai kuriuos baltiškus ornamentus, pvz., žalčiukus:
  http://www.unikalu.lt/lt/prekes/senoves-baltu-papuosalai/kabuciai/zalciai-bp12

 5. be balasto:

  http://www.youtube.com/watch?v=XDDmE4qoCns
  gelt. kairėn
  žalia – apytiesiai
  raud. dešinėn 🙂
  be
  vidurių balasto.
  Statys pirmi:
  Šiauliai, Alytus,
  ar vėl, Ukmergės pl. Vilniaus
  šiaurinės sankirtos pvz. įrengimą
  Rygai-Talinui-Petrapilei… ar Varšavos š.apl.
  su PIRMOSIOS PINIAVOS GARBE
  dovanosim (juk mes – kuklūs).

 6. laimis:

  Viskas tikrai saunu, taciau nesuradau apsisukimo krypties. Tai reikstu, kad jeigu esi suklydes ir nori grizti, tai reiktu apvaziuoti keturis tokius ziedus Pinavija.

 7. vilnietė:

  Labai reiktų patobulinti žiedą Vilniuje, prie Žaliojo tilto, ten nuolat spūstys…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė