Generaliniame konsulate Kaliningrade paminėtas L.Karsavino 130-metis (7)

Filmo apie Levą Karsaviną kadras

Filmo apie Levą Karsaviną kadras

Gruodžio 13 d. Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade surengta dokumentinės trilogijos ,,Asmenybės simfonija“  apie Rusijos ir Lietuvos kultūros istoriko, filosofo Levo Platonovičiaus Karsavino gyvenimą ir kūrybą antrosios dalies ,,Pasmerkto tikėjimo pamokos‘‘ premjera.

Filmo autorius – žinomas Kaliningrado ir Rusijos žurnalistas, Kaliningrado valstybinės televizijos ir radijo kompanijos generalinis direktorius Vladimiras Ivanovičius Šaronovas. Pasinaudojęs gausia niekur iki šiol nepublikuota dokumentine medžiaga, jis sukūrė įtaigų, kūrybinių apmąstymų kupiną dokumentinį filmą apie neeilinę L.Karsavino asmenybę.

Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius gausiai susirinkusiems miesto akademinės ir kultūros bendruomenės atstovams pristatė trilogijos autorių ir jo antrąjį kūrinį bei pabrėžė, kad Levo Karsavino darbai ir kūryba nutiesė kultūros tiltą tarp Rusijos ir Lietuvos, o pastaroji mąstytojui tapo antrąja tėvyne.

Vladimiras Šaronovas padėkojo generaliniam konsului už tarpininkavimą Lietuvoje ieškant mokslininkų besidominčių Levo Karsavino gyvenimu bei kūryba, ir bendradarbiaujant su Lietuvos archyvais, turinčiais autentiškos informacijos apie kūrėją.

Po filmo peržiūros vykusioje diskusijoje su renginio svečiais autorius pasidalino kūrybiniais sumanymais, pabrėžė sutiktų žmonių geranoriškumą ir pagalbą kuriant filmą.

Filmas pristatomas kaip tik gruodžio 13 d., minint Levo Karsavino gimtadienį – 130-ąsias gimimo ir 60-ąsias mirties metines. 2013 m. pavasarį Vladimiras Šaronovas planuoja užbaigti likusią trilogijos dalį, skirtą Levo Karsavino gyvenimui Lietuvoje ir tremtyje.

Lietuvos generalinis konsulatas kartu autoriumi 2013 m. planuoja surengti visų trijų dalių dokumentinio filmo premjeras Kaune ir Vilniuje, miestuose, kuriuose gyveno ir kūrė Levas Karsavinas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė