Priimamos nevalstybinių aukštųjų mokyklų paraiškos unikalių studijų programų finansavimui (0)

tspmi.vu.lt nuotr.

tspmi.vu.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad stojantieji į unikalias specialybes nevalstybiniuose universitetuose ir kolegijose galės gauti studijų krepšelius. Nevalstybinės aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas išskirtinių studijų programų finansavimui.

Lietuvos ūkiui reikalingų specialistų, kurių nerengia valstybinės aukštosios mokyklos, finansavimo tvarką lapkričio mėnesį patvirtino Vyriausybė įgyvendinant šį pavasarį pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą pakoreguotą Mokslo ir studijų įstatymą. Kaip numato įstatymas, atsižvelgiant į valstybės poreikius ir finansines galimybes, biudžeto lėšos gali būti skiriamos studijoms nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, jeigu tam tikri specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose.

Nevalstybinės aukštosios mokyklos, siekiančios gauti studijų krepšelius unikalioms specialybėms, gruodžio 13–23 dienomis turi teikti paraiškas Švietimo ir mokslo ministerijai. Paraiškas iki sausio 15 d. nagrinės speciali atrankos komisija.

Be studijų programos duomenų ir jos išskirtinumo pagrindimo, paraiškose turės būti pateiktos bendradarbiaujančių rengiant specialistus socialinių partnerių pageidaujamos absolvento kompetencijos bei argumentai, pagrindžiantys specialistų poreikį.

Atrinktas studijų programas, į kurias stojantieji galės gauti valstybės finansavimą, švietimo ir mokslo ministras tvirtins trejiems metams.

Finansavimo tvarka galios Lietuvoje veikiantiems privatiems universitetams ir kolegijoms bei užsienio aukštųjų mokyklų filialams priimant studentus į bakalauro ir magistro studijas.

Unikalios pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programos dėl valstybės finansavimo konkuruos bendrajame priėmime kartu su valstybinėmis aukštosiomis mokyklomis. Į antrosios pakopos studijas aukštosios mokyklos studentus priims savo nustatyta tvarka.

Gegužės mėnesį pagal Konstitucinio teismo pataisas pakoregavus Mokslo ir studijų įstatymą, nuo šių metų priėmimo stojantieji studijų krepšelių neštis į nevalstybines aukštąsias mokyklas bendra tvarka nebegali, geriausi stojantieji gali gauti valstybės skiriamas stipendijas studijų kainai sumokėti. Unikalių specialybių išskyrimas leis valstybės finansavimą gauti stojant į tam tikras nevalstybinių aukštųjų mokyklų programas.

Valstybės lėšų studijoms nevalstybinėse aukštosiose mokyklose skyrimo tvarką galima rasti ČIA [pdf].

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė