Kelmės moksleiviai kvies mylėti Lietuvą (0)

„Aš tikrai myliu Lietuvą. Ar mylit ją Jūs?“ – šie Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai tinka apibūdinti Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos komandos ryžtą žadinti meilę Tėvynei. Dalyvaudami projekte „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“, moksleiviai kvies visus, pirmiausia kelmiškius, susimąstyti, stipriau mylėti savo valstybę, kartu kurti jos gerovę.

„Projekto mokymuose kartu su ekspertais aptarėme daug mums aktualių problemų, – pasakoja Aušrinė Dichavičiūtė, „Kražantės“ mokyklos 7a klasės moksleivė. – Iš pradžių ketinome stiprinti mokyklos bendruomenę ir organizuoti specialias pamokas, kad mokiniai ir mokytojai geriau pažintų vieni kitus. Vėliau nusprendėme neapsiriboti mokykla, pažvelgti plačiau ir skatinti meilę savo šaliai.“

Anot moksleivės, šiandien dalis gyventojų nebebrangina savo valstybės, nesistengia dėl jos, išvyksta ieškoti laimės svetur ir kartais nebegrįžta. Televizijos laidos taip pat neskatina meilės Lietuvai.

„Kražantės“ mokyklos komanda sieks įrodyti, kad visų pastangomis Lietuvoje gyventi bus gražiau, geriau ir maloniau. Jaunimas ketina organizuoti specialias šventes, per kurias vyks įvairios sportinės varžybos, bus demonstruojami senieji amatai. Taip pat žada nustebinti vietos bendruomenę kitais gerais darbais, pavyzdžiui, papuošti miestą specialia instaliacija ar kt.

„Dalyvauti renginiuose, prisidėti prie iniciatyvų kviesime visus norinčius. Tikime, kad ilgainiui jų bus vis daugiau ir daugiau“, – sako A. Dichavičiūtė.
Be „Kražantės“ mokyklos komandos projekte „Kuriame Respubliką“ taip pat dalyvauja Kelmės raj. Liolių pagrindinės mokyklos ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Kokias problemas pasirinks spręsti šių mokyklų komandos, paaiškės dar šį mėnesį.

„Dar prieš prasidedant mokymams mokiniai žinojo problemas, tačiau nesitikėjo, kad gali prisidėti jas sprendžiant, – sako Stasys Jokubauskas, Kelmės „Kražantės“ mokyklos direktorius ir projekto kūrybinės laboratorijos vadovas. – Mokymuose jie pamatė, kaip gali keisti tai, kas jiems aktualu bei rūpi, ir panoro veikti.“

Anot mokyklos direktoriaus, mokiniai džiaugėsi, kad projekto ekspertai – Romas Sakadolskis ir Vladimiras Kornijevskis – gana sudėtingus dalykus pristatė paprastai, aiškiai ir įdomiai. Po mokymų prie projekto panoro prisijungti ir daugiau mokinių.

„Moksleiviai patys turi daryti įtaką sprendimams, kurie lems jų ateitį, gyvenimo kokybę ir gerovę, – sako S. Jokubauskas. – Jie turi suprasti ir padėti suvokti kitiems, kad rytojų reikia susikurti šiandien.“

Didžiausiame Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekte „Kuriame Respubliką“ iš viso dalyvauja 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių. Trys sėkmingiausi mokyklų projektai taps nacionaliniais ir bus įgyvendinti visoje Lietuvoje.
Dvejų su puse metų projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos Švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, VšĮ „Darom“ ir kitais. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Norite daugiau sužinoti apie projektą ar prie jo prisijungti? Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje  ir socialinio tinklalapio Facebook puslapyje.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė