2012.12.12 d. 12 val. vyks protestai prieš branduolinę energetiką (0)

A+E | Alkas.lt nuotr.

A+E | Alkas.lt nuotr.

2012 m. gruodžio 12 d. 12 val. visame pasaulyje vyks protesto akcijos prieš pavojingiausią mūsų laikų technologiją – branduolinę energetiką.

Antibranduolinė kritinė masė buriasi ir Lietuvoje, prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia „Maximos“). Ateikite, kur jums patogiau. Akcija vyks vienu metu.

Bus protestuojama prieš pavojingų AE statybą šalia Lietuvos sienų ir sostinės, nesilaikant tarptautinės teisės normų ir keliant pavojų visam regionui. Prieš Neries ir Nemuno pavertimą radioaktyviomis upėmis, nes jomis planuojama aušinti Rusijos ir Baltarusijos reaktorius.

Iš Mindaugo g. bus einama iki Europos Sąjungos atstovybės Naugarduko g., reikalauti, kad ES nepirktų „purvinos atominės elektros“ iš Rytų.

„ES šalys daro „stress-testus“, skiria lėšas „saugumui“ ir uždarinėja savo atomines elektrines. Mums reikia atsinaujinančios energetikos šaltinių ir energijos efektyvumo vietoj nesaugios ir „pigios atominės“ rusiškos elektros“, – sakė  renginio koordinatorius ir akcijos dalies prie Baltarusijos ambasados koordinatorius bendrijos „Atgaja“ narys Linas Vainius vienas iš akcijos koordinatorių Linas Vainius.

Kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį 12 val. kviečiama rinktis į Antibranduolinę kritinę masę prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia „Maximos“). Kiekvienas pilietis tą pačią dieną tuo pačiu laiku gali ateiti ir savarankiškai, neorganizuotai priminti, kad Lietuvos visuomenė nepamirš ir nesitaikstys dėl pavojingų AE statybos šalia mūsų valstybės sienų.

„Lietuvai pirmininkaujant ES atsiras naujos galimybės pasipriešinti šioms statyboms ne tik aiškiai įsipareigojus nepirkti elektros iš statomų atominių elektrinių, bet ir susieti ES vizų panaikinimo klausimą Rusijos piliečiams su šių statybų nutraukimu“, –  sakė akcijos dalies prie Rusijos ambasados koordinatorius Vitalijus Balkus.

Bendrija „Atgaja“, 8 69933661, linas@atgaja.lt

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė