Atostogos Lietuvoje? Laikas mesti iššūkį užsieniečiams ir sau (0)

Turizmo potencialas Lietuvoje – galingas, esame unikalus traukos centras, mus mėgsta, rekomenduoja draugams ir verslo partneriams, pas mus vėl ir vėl sugrįžta – ir poros, ir šeimos, ir verslininkai. Tai rodo atlikti tyrimai ir nuolat gausėjanti atvykstančiųjų statistika.

„Valstybinio turizmo departamento (VTD) duomenimis, pernai Lietuvą aplankė rekordinis turistų skaičius – 1,775 mln. užsienio turistų, 18 proc. daugiau nei 2010 m., t. y. beveik tiek, kiek žmonių gyvena Estijoje ir Liuksemburge kartu sudėjus“, – teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė. Pasak dr. R. Balnienės, pagal tokį srautų augimą Lietuvą yra lyderė visoje Europoje.

7 iš 10 keliautojų į Lietuvą 2011 m. atvyko asmeniniais tikslais: atostogauti, praleisti laisvalaikio, aplankyti draugų ar giminių, apsipirkti ar pasinaudoti sveikatinimo paslaugomis. Užsieniečiai Lietuvoje vidutiniškai viešėjo 4 dienas. Kas antras jų nakvojo viešbučiuose, kiek daugiau nei trečdalis – pas giminaičius ar pažįstamus. Daugiau nei pusė jų aplankė Vilnių, kas ketvirtas – Kauną, beveik kas penktas – Klaipėdą. Apie 12 turistų iš 100 pernai grožėjosi Trakais ir Palanga.

Naujos ir ambicingos kelionių, pramogų ir sporto parodos „Adventur“ vadovė Dovilė Zapkutė įsitikinusi, kad šie užsieniečių keliavimo ypatumai yra panašūs į lietuvių. Todėl, D.Zapkutės teigimu, pats metas mus pačius, o ir mūsų atvykstančius svečius, supažindinti su neatrasta ir iki šiol nustebinančia Lietuva. Visas unikalias turizmo naujienas rengiamasi pristatyti 2013 m. vasario 1-3 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje tarptautinėje kelionių, pramogų ir sporto parodoje „Adventur“.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų šalis įdomi atvykstantiems iš svečių kraštų. Tačiau žinome visi, kad Lietuva – tai ne tik Vilnius, Kaunas, Trakai, Palanga ir Neringa. Jei manot, kad jau viską matėte, tai kartu su ekspertais iš Valstybinio turizmo departamento prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija ir LR turizmo rūmais mes metame Jums iššūkį – metas laužyti atostogų Lietuvoje standartus! Šalies turizmo informacijos centrai kasdien mums pateikia naują medžiagą, kuri neabejotinai pritrauks net ir visko mačiusius keliautojus. Ir virtualiai, ir tiesiogiai iš pirmų lūpų parodoje sužinosite, kur šalyje galima paplaukioti geriausiais laivais, kur tyliai nustebusiųjų laukia gražiausi ir atokiausi Dievo namai, kur tikros lietuvės kepa skaniausią ir autentišką duoną, kaip visai netradiciniais takais įkopti į legendomis apipintas viršūnes. Jau dabar akivaizdu, kad paroda „Adventur“ bus turtinga konkrečių vertingų patarimų, maršrutų ir nuorodų. Kiekvienam skoniui ir kišenei – nuo studentų iki verslo magnatų“, – sako projekto vadovė Dovilė Zapkutė.

Parodą kartu su Lietuvos parodų ir konferencijų organizatoriumi LITEXPO rengia turizmo verslo specialistai – Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija ir LR turizmo rūmai.

Ekspertai intriguoja, kad tarptautinėje parodoje „Adventur“ visuomenei nauji Lietuvos turizmo produktai bei paslaugos bus pristatomi ne tik informatyviai, bet ir inovatyviai, atraktyviai, didelį dėmesį skiriant emocijoms. Juk keliauti po Lietuvą, ją pažinti ir pasidalinti įspūdžiais visais metų laikais nepaliaujamai skatinama šūkiu „Pamatyk!Pajusk!Pamilk!“, o parodoje lankytojų lauks ir speciali rubrika „Pažink Lietuvą“.

Kategorijos: Kelionės, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė