Pristatytas naujasis Seimo ženklas (logotipas) (0)

Seimas. O.Posaškovos nuotr.

Seimas. O.Posaškovos nuotr.

Šiandien, gruodžio 10 dieną, Parlamento galerijoje dalyvaujant Seimo nariams, Seimo kanceliarijos darbuotojams bei intelektualams buvo pristatytas Lietuvos Respublikos Seimo logotipas.

Logotipo autorius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, heraldikos dailininkas Arvydas Každailis. Pasak kūrėjo, logotipe panaudotos trys idėjos – odeono, nacionalinės vėliavos ir vienos iš istorinių formų stilizuoto valstybės herbo simbolio Vyčio.

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas pasidžiaugė tuo, kad ir parlamentas nuo šiol turės savo logotipą. Dailininkas Bronius Leonavičius linkėjo šiam logotipui prasmingo gyvavimo.

Pats pirmasis logotipas buvo atspaustas ant jo autoriui įteiktos Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo padėkos.

„Nuoširdžiai dėkoju Jums už Lietuvos Respublikos Seimo logotipo sukūrimą ir reikšmingą įnašą į valstybės simbolių kūrybą.

Šiuolaikinė Lietuvos valstybės heraldika yra tiesiog neįsivaizduojama be Jūsų atkurtų istorinių ir sukurtų naujų herbų bei vėliavų. Įspūdingą Jūsų kūrinių sąrašą galima pradėti nuo pamatinių kiekvienos valstybės simbolių – Lietuvos valstybės herbo, Lietuvos valstybės istorinės ir Lietuvos Respublikos Prezidento vėliavų. Jums teko kurti ir regionų, apskričių, savivaldybių centrų, rajonų savivaldybių, miestelių herbus ir vėliavas.

Jūsų sukurti darbai – valstybės veido, susiformavusio per ilgus šimtmečius, atspindys, kuris pasakoja šalies, miestų ir miestelių, atskirų vietovių istorijas, liudija, kuo galime būti įdomūs ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Todėl Lietuvos heraldika, kurią formuoja ir nuoseklia veikla įprasmina tokie savo srities profesionalai kaip Jūs, yra aukštai vertinama pasaulyje.

Dėkodamas už atsidavimą kūrybai ir indėlį į valstybingumo raidą, linkiu Jums sveikatos, stiprybės ir kūrybinės energijos!“ – rašoma Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo padėkoje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, heraldikos dailininkui Arvydui Každailiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė