Papilėje pastatytas pažintinis takas (0)

Akmenės miesto savivaldybės nuotr.

Akmenės miesto savivaldybės nuotr.

Baigti pagrindiniai darbai pagal projektą „Jurakalnio geologinio-pažintinio tako įrengimas Akmenės rajono Papilės seniūnijoje“. Šioje seniūnijoje esantys kultūros paveldo objektai dar labiau pritaikyti lankytojams: sutvarkyta aplinka, nutiestas medinis takas, iškirsti ir suformuoti želdiniai. Netrukus planuojama ne tik priėjimus, privažiavimus pritaikyti lankytojų srautams, bet ir įrengti daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, atokvėpio vietų, informacinių stendų, tuo pačiu išsaugojant susiformavusį kraštovaizdžio draustinį ir pritaikant jį turizmo reikmėms. Projekto įgyvendinimui skirta per 212 tūkstančių litų parama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Akmenės rajono gamtinis turizmo potencialas nėra visiškai išnaudotas, didelė dalis gamtinių išteklių susitelkę saugomose teritorijose bei parkuose, daugelis jų nėra pritaikyti lankytojams, trūksta informacijos apie lankytinas vietas. Dėl šių priežasčių ir nuspręsta skatinti pažintinio turizmo infrastruktūros plėtrą, tam tinkamai naudojant gamtos ir kultūros paveldo objektus. Pažintinio tako įrengimas Ventos regioniniame parke sudarys sąlygas Akmenės kraštui tapti patrauklesniu bei padidins saugomų teritorijų atvirumą visuomenei. Ties Simono Daukanto muziejumi prasidėjęs šiuolaikiškus reikalavimus atitinkantis turistinis maršrutas nuvingiuos iki pat Augustaičių malūno, apimdamas apžvalgos aikšteles ir bokštą, galimybes plaukti Ventos upe baidarėmis, poilsiauti kaimo turizmo sodybose ir pramogauti nuostabios gamtos apsuptyje.

Šis projektas itin svarbus ir gamtos turtų saugojimo bei kultūros paveldo požiūriu, nes Ventos regioninio parko Ventos kraštovaizdžio draustinyje yra išskirtinės Lietuvos gamtinės ir kultūrinės vertybės: unikali Baltijos regione Jurakalnio griovos atodanga ir atragis, pirmasis ir antrasis Papilės piliakalniai, penkiolikakamienė liepa, Simono Daukanto memorialinis muziejus bei jo paminklas ir kapas. Šio projekto įgyvendinimas siejamas ne tik su palankiomis galimybėmis vystyti pažintinio turizmo infrastruktūrą, bet ir su Ventos regioninio parko įvaizdžio keitimu, nes šio parko objektai yra įtraukiami į mokslininkų konferencijų, seminarų programas.

Juros atodanga, atskleidžianti geologinius procesus, vykusius prieš 130–150 milijonų metų, turi netgi pasaulinę mokslinę reikšmę. Geologų nuomone, tai visų įdomiausia atodanga, kurioje Juros periodo uolienos sudarytos iš tarpusavyje besikaitaliojančių smėlių, smiltainių klinčių, molių. Rašytiniuose šaltiniuose Jurakalnio atodanga minima nuo 1824 metų.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Apolinaro Niciaus teigimu, Papilė ir jos apylinkės yra vienas iš gražiausių Akmenės krašto kampelių, šis miestelis pritraukia itin daug turistų, geologijos, kultūros bei istorijos paveldo mėgėjų. Simboliška, jog Jurakalnio geologinis – pažintinis takas suręstas 2012-aisiais – Seimo paskelbtais Muziejų metais. Reikšminga ir tai, jog pirmasis Lietuvos senienų muziejus Dionizo Poškos Baubliai turi jo surinktų Papilės Juros periodo atodangos eksponatų – fosilijų. Jas mėgo rinkti ir kitas Lietuvos šviesuolis Simonas Daukantas, kurio atminimas saugomas memorialiniame muziejuje Papilėje.

Akmenės miesto savivaldybės nuotr.

Akmenės miesto savivaldybės nuotr.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė