Ar privati kompanija atnaujins skrydžius į Mėnulį? (0)

Buvusių NASA darbuotojų grupė, sukūrusi privačią bendrovę „Golden Spike“, pranešė, jog ketina į artimiausią Žemei kaimyną, Mėnulį, pasiųsti du žmones. Tokios kelionės kaina siektų pusantro milijardo JAV dolerių.

Kompanijos atstovai sako, kad jie pasinaudos esamomis technologijomis, o pirmoji kelionė numatyta jau šio dešimtmečio pabaigoje.

„Golden Spike“ – ne pirmoji privati bendrovė susidomėjusi pelnu iš kosminių skrydžių. Kompanija „SpaceX“ sėkmingai vykdo užsakomuosius NASA darbus – gabena krovinius į Tarptautinę kosminę stotį.

JAV yra pirmoji ir vienintelė šalis , kuriai septintame dešimtmetyje pavyko nusiųsti žmogų į Mėnulį.

Jau ankščiau JAV prezidentas Barakas Obama atšaukė ankstesnes NASA ambicijas atnaujinti skrydžius į mūsų gamtinį palydovą.

Kompanijos „Golden Spike“ reklaminis plakatas

Kompanijos „Golden Spike“ reklaminis plakatas

Kompanijos vadovas Alanas Sternas sako, jog jie pasiryžę pasiūlyti savo paslaugas šalims, kurios nori pakelti savo tarptautinį prestižą. Tokiomis gali tapti Japonija, Pietų Korėja ar Pietų Afrikos Respublika.

Kompanija žada atlikti 15 ar 20 tokių skrydžių, tačiau skeptikai sako, jog tai gali ir likti tik iliuzija, nes pasiūlyta kaina yra gerokai per didelė.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė