Alytuje pristatyti Dzūkų krašto tautinio paveldo amatai (0)

Alytaus profesinio rengimo centre vyko praktinis seminaras mokiniams ir mokytojams „Dzūkų krašto tautinio paveldo amatai”. Jame dalyvavo ir atstovai iš mūsų rajono – Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkciją atstovavo specialistai Romas Norkūnas, Virginija Pugačiauskienė ir Laima Saviščevienė.

Šio seminaro tikslas – skatinti tradicinių amatų puoselėjimą, kurti kartų bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą. Tai vienas  iš suaugusiųjų švietimo savaitės „Kartų mokymasis kartu” renginių. Jame dalyvavo keturiasdešimt centro mokiniai ir mokytojai.

Laima Saviščevienė supažindino su direkcijos veikla, vykdomais projektais, edukacine veikla, vaizdingai pristatė Dzūkijos krašto paveldą: senuosius amatus, papročius ir tradicijas, tautinį kostiumą, draugiškus ir dainingus dzūkus, išlikusią tradicinę architektūrą, šilinių, panemunių ir gruntinių dzūkų gyvenimo būdą. Seminaro dalyviai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje išlikusius ir puoselėjamus amatus.

Praktinės seminaro dalies metu prie senųjų amatų dalyviai galėjo prisiliesti savomis rankomis. Visus į auditoriją atviliojo pasklidęs  medaus kvapas, kur Virginija Pugačiauskienė senoviniu būdu liejo žvakes. Romas Norkūnas mokė, kaip nusipinti krepšį iš pušies šaknų, kitų buityje naudojamų indų iš medžio karnų. Laima Saviščevienė atskleidė šiaudų paruošimo, sodų rišimo ir žaisliukų gaminimo Kalėdinei eglutei paslaptis. Pasidarytus dirbinius dalyviai pasiėmė prisiminimui.

Alytaus profesinio rengimo centro mokytojai varėniškių paprašė tęsti bendradarbiavimą ir ateityje. Seminaro dalyviai,  akies krašteliu pažvelgę į Dzūkijos praeitį, panoro išsamiau susipažinti su šiuo kraštu, jo gamta, lankomais objektais ir čia gyvenančiais ir dirbančiais žmonėmis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė