V.Uspaskichas teisindamasis Seimo komisijai apkaltino Lietuvos valdžią politiniu sąmokslu prieš jį ir jo partiją (video) (0)

Komisijos posėdis | Alkas.lt nuotr.

Komisijos posėdis | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 5 d. nuo 16 val. iki vėlaus vakaro užtrukusiame posėdyje, Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narius Vytautą Gapšį, Viktorą Uspaskichą ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę, išklausė pačių juodosios buhalterijos byloje kaltinamų Darbo partijos atstovų.

Taip pat  posėdyje dalyvavo valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Komisijai liudijo Darbo partijos (DP) pirmininkas V.Uspaskichas. Jis užsiminė apie buvusio Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus kišimąsi į šią bylą bei teigė, kad, buvo duotas nurodymas jį „iš Lietuvos išginti per prokuratūrą ir Mokesčių inspekciją“.

DP pirmininkas teigė, esą dalis DP bylos dalyvių davusių jam nepalankius parodymus buvo specialiai infiltruoti į partiją. Kaip tokius jis įvardijo savo buvusį bendrapartietį Viktorą Muntianą, „Dujotekanos“ akcininką Rimantą Stonį ir garsųjį pedofilijos bylos herojų Andrių Ūsą.

Žiūrėkite Seimo komisijos pirmos posėdžio dalies tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (lrs.lt video) (I dalis):

V.Uspaskichas teigė esą Darbo partijos byla buvo sufabrikuota. Savo teiginių įrodymui jis pasitelkė netgi „Wikileaks“ duomenis. Atsakydamas į komisijos narių klausimus V.Uspaskichas teigė, jog jam ne kartą buvo siūloma pasitraukti iš politikos už tai mainais žadant nutraukti bylą. V.Uspaskichas kaltino Lietuvos teisėsaugą siekus jį išstumti iš politikos ir netgi, esą, derinus šiuos veiksmus su Rusijos specialiosiomis tarnybomis.

V.Uspaskicho monologas užtruko daugiau kaip pustrečios valandos.

Žiūrėkite Seimo komisijos antros posėdžio dalies tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (lrs.lt video) (II dalis):

Po to pasisakė valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas. Jis atsakė į komisijos narių klausimus.

Galiausiai pasisakė DP atstovė Vitalija Vonžutaitė. Kaltinamoji juodosios buhalterijos byloje paprašė, kad už ją pirmiausia kalbėtų jos advokatas Arūnas Petrauskas. Po advokato kalbos pasisakė ir į komisijos narių klausimus atsakė ir pati kaltinamoji.

Žiūrėkite Seimo komisijos antros posėdžio dalies tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (lrs.lt video) (III dalis):

Komisijos posėdžiui užtrukus iki vėlumos V.Gapšio liudijimą komisija nusprendė perkelti į gruodžio 7 d. rytinį komisijos posėdį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė