Seimas pritarė drausti parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams (0)

Seimas po svarstymo pritarė Maisto įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma uždrausti parduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

Už šį projektą po svarstymo balsavo 71, prieš buvo 7, susilaikė 15 Seimo narių.

Projektu taip pat siūloma apibrėžti, koks gėrimas būtų laikomas energiniu – tai nealkoholinis gėrimas, kurio sudėtyje yra tonizuojamųjų ar stimuliuojamųjų medžiagų (kofeino, guaranino, ginsenozidų, gliukuronolaktono, ginkmedžio ekstrakto, taurino, B grupės vitaminų ir kitų medžiagų.

Energinių gėrimų pardavėjams siūloma suteikti teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų, ir pareigą iš perkančio energinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateiktų jo amžių liudijančio dokumento, energinių gėrimų pardavėjai privalėtų atsisakyti parduoti jam energinius gėrimus.

Kartu svarstomos ir Reklamos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma papildyti maisto reklamos draudimo normas. Projekte numatyta, kad nurodyti energinius gėrimus kaip rėmėjų gaminius ar kitaip juos reklamuoti draudžiama būtų ne tik ugdymo įstaigose, kurias lanko jaunesni kaip 18 metų asmenys, bet ir koncertų, sporto, labdaros ir (ar) paramos bei kitų renginių, skirtų asmenims, jaunesniems kaip 18 metų vietose ir jų reklamoje; teatro spektaklių, kino filmų ir videofilmų, skirtų asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, demonstravimo vietose ir jų reklamoje; visuomenės informavimo priemonėse, skirtose asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, ir jų reklamoje; akcijose, konkursuose, skirtuose asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, ir jų reklamoje. Siūloma įstatyme įtvirtinti nuostatą, kad energinių gėrimų reklamoje privalo būti įrašyti žodžiai „nevartoti su alkoholiniais gėrimais“.

Projektui po svarstymo pritarė 64, prieš balsavo 6, susilaikė 11 Seimo narių.

Siūloma, kad abiejų įstatymų pataisos įsigaliotų 2013 m. liepos 1 d. Iki to laiko Vyriausybė arba jos įgaliota institucija turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė