Startavo socialinė kampanija „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ (0)

laredokids.com nuotr.

laredokids.com nuotr.

Vilniuje startavo socialinė kampanija „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ apie vaikų saugumą internete. Ja siekiama atkreipti dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje bei susitikimų realiame gyvenime pavojus. Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems.

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010), Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Remiantis šio tyrimo rezultatais, daugiau nei 50 procentų Lietuvos vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių realiame gyvenime nepažįsta ir beveik ketvirtadalis apklaustų Lietuvos vaikų nuo 9 iki 16 m. amžiaus ėjo pasimatyti su internetiniais „draugais“.

Socialinės kampanijos idėją palaiko aktorius, dainininkas, laidos „Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Anot jo, būnant viešu asmeniu tenka būti atsargiam socialiniuose tinkluose bei stebėti savo privatumo nustatymus. Su šiomis grėsmėmis susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji. „Manau, kad kuo daugiau vaikas skirs virtualiam, o ne tikram bendravimui, tuo sudėtingiau jam bus formuoti darbo, šeimyninius ir asmeninius santykius realiame gyvenime“, – sako Dominykas Vaitiekūnas.

„Iš tiesų internetas, socialiniai tinklai dabar patenka į ilgą sąrašą rizikos veiksnių, su kuriais susiduria vaikai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje. Šia kampanija norime atkreipti suaugusių ir vaikų dėmesį, kad virtualiojoje erdvėje „gyvena“ tie patys žmonės, kaip ir realybėje, ir čia galioja tokios pačios grėsmės, tik apie jas mažiau kalbama“, – sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė teigė, kad Vilniaus miesto savivaldybė „visais įmanomais būdais prisidės prie akcijos“. Pasak E. Tamošiūnaitės, vaikai nesuvokia, kas vyksta virtualioje erdvėje, o tėvai neskiria pakankamai dėmesio, kuo jų atžalos užsiima. Todėl ši kampanija yra labai reikalinga ir naudinga.

Kampanijai „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ yra parengti video, audio klipai, plakatai ir skrajutės, atnaujintas internetinis puslapis. Kampanijos metu vaikai ir tėvai sužinos, su kokiais pavojais susiduriama internete ir kaip saugiai jame bendrauti. Paramos vaikams centro parneriai Lenkijos nevyriausybinė organizacija panašią kampaniją sėkmingai įgyvendino Lenkijoje 2004 m. ir leido ją adaptuoti bei įgyvendinti Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė