Paskelbtas knygų konkursas Patriotų premijoms laimėti (4)

Patriotinių knygų konkursas

Patriotinių knygų konkursas

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia trečiąjį knygų konkursą Patriotų premijoms laimėti. Juo siekiama įvertinti 2012 m. išleistas knygas suaugusiesiems ir vaikams, kurios ugdo pilietinę ir patriotinę valią, išrinkti ir paskelbti Patriotų premijų laureatus.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet Krašto apsaugos ministerija įsteigė tris premijas už knygas vaikams ir suaugusiesiems. Anksčiau tokių premijų būdavo dvi.

Knygų autoriams Patriotų premijos bus įteiktos 2013 m. vasario mėnesį tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.

Praėjusiais metais Konkurso suaugusiųjų kategorijoje nugalėjo Ruta Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ (leidykla „Alma littera“), o vaikų knygos kategorijoje Patriotų premijos laureate komisija vienbalsiai išrinko Nomedos Marčėnaitės knygą „Lėlė“ (leidykla „Tyto alba“). Iš viso konkursui buvo pateiktos 2011 m. išleistos 33 skirtingų žanrų knygos, iš jų penkios knygelės vaikams.

Pirmojo 2011 m. surengto konkurso suaugusiųjų kategorijoje nugalėtojais tapo Darius Baronas ir Dangiras Mačiulis už monografiją „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda“, kurią išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla. Vaikų kategorijos laureatu paskelbtas Zigmas Vitkus už enciklopediją „Lietuvos kasdiena“ iš serijos „Pradinukų enciklopedija“ (leidykla „Alma littera“, dailininkas Jonas Liugaila). Tąkart konkursui buvo pateiktos 47 skirtingų žanrų knygos, išleistos 2010 metais.

Patriotų premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui kviečiama pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, išleistas per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso ekspertų komisija. Šiais metais jai pirmininkaus Antanas Gailius. Komisija sudaroma iš dviejų Krašto apsaugos ministerijos ir penkių Lietuvos leidėjų asociacijos deleguotų atstovų.

Paraiškas dalyvauti konkurse priima ir registruoja Lietuvos leidėjų asociacija. Paraiškos ir 2 teikiamos knygos egz. siunčiami (pristatomi suderinus laiką) adresu Lukiškių g. 5-317, LT-01108 Vilnius, tel. (8 5) 2617740; +370 670 76093 arba el.paštu info@lla.lt  iki 2012 m. sausio 10 d. (imtinai).

Paraiškas dalyvauti konkurse gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Laisvos formos paraiškoje nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, jo duomenys ryšiams palaikyti, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas. Komisija prašytų pateikti 2 išleistos knygos egzempliorius.

Konkursui gali būti teikiamos knygos:

• išleistos per 2012 m. Lietuvoje ir kitose šalyse (išskyrus pakartotinius knygos leidimus);
• grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo;
• Lietuvos ir užsienio autorių, kurių tematika – Lietuvos pilietiškumas ir patriotizmas;
• knygos, skirtos ugdyti vaikų ir paauglių pilietiškumą ir patriotizmą.

Konkurso nuostatai

Paraiškas svarstys 2013 m. ekspertų komisija

Konkursas skelbiamas Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos leidėjų asociacijos el.svetainėse www.kam.lt ir www.lla.lt.

Papildomą informaciją teikia Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė (Lietuvos leidėjų asociacija), tel. 8 670 76 093 ir Rasa Jusionienė (Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentas), tel. (8-5) 273 56 85.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė