D.Grybauskaitė tvirtins „kokią nors“ Vyriausybę (2)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neketina nedėti parašo po naujosios Vyriausybės sudėtimi. Šalies vadovė teigia privalanti patvirtinti „kokią nors“ Vyriausybę ir aiškina, kad visi kandidatai į ministrus turi atitikti tris pagrindinius kriterijus.

Esą visi kandidatai, neįveiksiantys šio barjero, tvirtinami nebus – nepriklausomai nuo to, kokia partija juos deleguoja.

„Ministrų kabinetą turiu tvirtinti per 15 dienų nuo premjero patvirtinimo. Kokią nors Vyriausybę tikrai tvirtinsiu“, – žurnalistams trečiadienį sakė D. Grybauskaitė.

Ji pakartojo, kad kol kas neturi tokio kandidatų į ministrus sąrašo, kuriam galėtų pritarti. „Suderinto ministrų kabineto gavusi nesu“, – teigė D. Grybauskaitė.

Paklausta, kuo jai užkliuvo Darbo partijos kandidatai į ministrus, prezidentė teigė kandidatus vertinusi ne pagal partiškumą. „Darbo partijos kandidatai tinka. Tie, kurie atitinka, kaip ir visų kitų partijų kandidatai, kvalifikacinius reikalavimus“, – aiškino šalies vadovė.

D. Grybauskaitė taip pat išvardijo reikalavimus, kuriuos esą turi atitikti kiekvienas pretendentas. „Reikalavimai yra bendri tokie. Žinoti sritį, kuriai norisi vadovauti. Žinoti europinę dienotvarkę, nes Lietuvai reikės pirmininkauti. Ir taip pat gebėti susikalbėti viena iš darbinių europinių kalbų“, – dėstė Prezidentė.

Pasak jos, nebus pritarta nė vienai kandidatūrai, kuri šios kartelės neįveikia. „Visi ministrai, kurie neatitiks šių trijų kriterijų, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės, jų neskirsiu“, – teigė D. Grybauskaitė.

„Kartoju, suderinto su manimi sąrašo kandidatų į ministrus, tai yra Ministrų kabineto, šiandieną dar nėra“, – pridūrė šalies vadovė.

Ji taip pat paragino pačius kandidatus griežčiau vertinti savo galimybes dirbti ministro poste. „Visiems ministrams palinkėčiau būti kritiškesniems, įvertinus visus šiuos kriterijus. Pagalvoti, ar jie gebės vadovauti tuo metu tai sričiai, visai Europai. Jeigu ministrai gebės kritiškiau į save pasižiūrėti, manau, kad konfliktų ir problemų neturėtų kilti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Klausiama, kiek ministrų kandidatūrų jos netenkina, Prezidentė jokio skaičiaus nepateikė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė