Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija kreipėsi į Danijos žmones (1)

© Joseph Cortes, Dreamstime.com

© Joseph Cortes, Dreamstime.com

Gruodžio 3 d. Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija tarptautinei ir nacionalinei žiniasklaidai platina atvirą kreipimąsi į Danijos žmones, kuris praėjusią savaitę pasiekė ir Danijos ambasadą Lietuvoje. Atvirame laiške prašoma padėti sustabdyti daugiausia Skandinavijos kapitalo alaus gamintojus atstovaujančių asmenų neetišką lobistinę veiklą, taip pat prašoma Danijos pensijos fondo nustoti finansuoti tokias kompanijas ir industriją.

Tai antrasis toks kreipimasis, siekiant sustiprinti  tarptautinį ir pilietinį  bendradarbiavimą alkoholio kontrolės politikos srityje. 

Danijos visuomenė atvirame laiške informuojama apie ypatingą žalą, kurią Lietuvos vaikai ir jaunimas patiria dėl alkoholio vartojimo bei apie agresyvią Danijos aludarių vykdomą reklaminę veiklą. Laiške pabrėžiama, kad Lietuvos ir Danijos jaunimo alkoholio vartojimo įpročiai pastaruoju metu itin supanašėjo: remiantis 2009-2010 metų duomenimis, 17 proc. Danijos ir Lietuvos penkiolikmečių merginų vartoja alkoholį bent kartą per savaitę, berniukų tarpe – 26 proc. Danijoje ir 25 proc. Lietuvoje.

Lietuvos politikai, kalbėdami apie Lietuvos verslo gerbūvį, nuolat pabrėžia būtinybę ginti vietos gamintojus nuo trečiųjų šalių alkoholio produkcijos. Tačiau iš tiesų didžioji dalis Lietuvos alaus gamintojų yra skandinavų kapitalo įmonės. Vienas didžiausių investuotojų į Lietuvos alkoholio pramonę yra Danijos Royal Unibrew-Tauro-Kalnapilio  įmonės savininkas. Danijos pensijų fondas yra vienas didžiausių Royal Unibrew investuotojų.

Laiške kreipiamasi į Danijos žmones, prašant įtakoti Danijos pensijų fondo veiklą, kad jis neinvestuotų į įmones, kurios vykdo neetišką spaudimą užsienio šalyse. Laiškas Koalicijos partnerių Danijoje pagalba išplatintas Danijos naujienų tarnyboms bei žiniasklaidos priemonėms.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė