Išleisti nauji leidiniai apie Lietuvos archeologiją (0)

Lietuvos archeologija besidominčius skaitytojus pasiekė naujas kasmetinis mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje“, kuriame apžvelgiami visų 2011 m. vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Šio tęstinio, jau 31-ojo, leidinio parengimą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Šių metų leidinys išsiskiria padidėjusia apimtimi, kuri atspindi 2011 m. išaugusį archeologinių tyrinėjimų kiekį. Jame apžvelgiami visų 2011 metais Lietuvoje vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Informaciniai straipsniai gausiai iliustruoti planais, tyrimų vaizdais ir radinių nuotraukomis bei piešiniais. Jau nusistovėjusi leidinio struktūra ir šiemet išlieka nepakitusi – knygoje 15 skyrių, sudarytų teminiu ir chronologiniu principu.

Archeologai, paveldosaugininkai ir visi Lietuvos archeologija besidomintys skaitytojai šiame leidinyje gali operatyviai surinkti ir susisteminti duomenis apie juos dominančių tyrinėtų archeologijos objektų vietą, laiką, tyrimų rezultatus.

O Lietuvos archeologijos draugija (LAD) ką tik išleido solidų albumą-straipsnių rinkinį „Archeologiniai tyrimai Nepriklausomoje Lietuvoje 1990-2010“ anglų kalba. Jame pristatomos ir Anykščių krašto praeities žinios, daug amžių slypėjusios mūsų krašto žemėje, o dabar archeologų dėka liudijančios istoriją.

Daugiau kaip 400 puslapių apimties leidinys pristato svarbiausius Lietuvos istorikų ir archeologų tyrimus bei jų rezultatus. Išleistas anglų kalba, jis atveria pasaulio akademinei bendruomenei langą Lietuvos praeičiai pažinti, žinias apie Lietuvą pristato kaip neatsiejamą darnios pasaulio istorijos dalį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė