„Maltiečių sriuba“ džiaugsis daugiau nei 20 miestų nepasiturintieji (11)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šiandien, gruodžio 4 dieną, Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.

Pirmąjį sriubos samtį įpylė akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, sveikinamąjį žodį tarė Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas.

„Rengdami akciją „Maltiečių sriuba“, turėjome keletą tikslų. Pirmasis jų  – pakviesti Lietuvos visuomenę atsigręžti į jos silpnuosius – tuos kurie patys negali savimi pasirūpinti ir yra reikalingi mūsų pagalbos. Kitas akcijos „Maltiečių sriuba 2012“ tikslas – skatinti savanorystę Lietuvoje, ypač socialinę savanorystę. Maltiečių organizacija Lietuvoje, kaip ir visa Maltos ordino veikla pasaulyje, yra paremta savanoryste. Daugiau kaip 100 000 savanorių dirba maltiečių projektuose visame pasaulyje, padėdami seniems žmonėms, ligoniams, skurstantiems vaikams. Labai svarbu yra įtraukti į socialinę savanorišką veiklą Lietuvos jaunimą. Jiems skiriamas labdaros idėjų konkursas „Idėjos padėjėjos 2012“, kuris yra sudėtinė mūsų akcijos dalis. Kiekvienos visuomenės ateitis priklauso nuo jaunimo. Jeigu jaunimas atsakingas, besirūpinantis silpnesniais, ligoniais – visuomenė stipri ir pajėgi išspręsti visas problemas. Labai džiaugiamės, kad keli šimtai jaunų savanorių aktyviai dirba mūsų jaunųjų maltiečių organizacijoje“, – prieš tai įvykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo ambasadorius.

Žymūs televizijos laidų vedėjai vaišino praeivius specialiai „Čiop čiop“ kulinarijos laboratorijoje išvirta sriuba. Ją, padedami kulinarijos laboratorijos „Čiop čiop“ kulinarų, gamino ambasadoriaus žmona baronienė Annabel von Bechtolsheim, dainininkas Stanislavas Savickis-Stano bei televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Pasak sriubos virėjų, tai ypatinga sriuba – gerumo sriuba, pagardinta lietuviškais prieskoniais ir žolelėmis.

Maltos ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas sako, kad šių metų „Maltiečių sriubos“ renginiai vyks daugiau kaip dvidešimtyje Lietuvos miestų ir baigsis pirmąją Kalėdų dieną koncertu LRT televizijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė