Pradedamas statyti pirmasis daugiabutis Lietuvoje su išmaniuoju šildymu (8)

Pirmasis Lietuvoje ekologiškas daugiabutis

Pirmasis Lietuvoje ekologiškas daugiabutis

Vilniuje pradedamas statyti daugiabutis „Liepyno namai“ yra pirmasis Lietuvoje, kuriame bus įdiegta išmanioji šildymo valdymo sistema. Lyginant su standartiniais šildymo reguliavimo sprendimais , šiame name išlaidos šildymui bus iki 23 proc. mažesnės.

Devynių aukštų, 86 butų namas iškils Žvėryne, Liepyno gatvėje. Name suprojektuoti 1–4 kambarių butai su balkonais, erdviomis terasomis bei požemine automobilių parkavimo aikštele.  Butuose bus įrengiama mechaninė vėdinimo sistema su rekuperacija, kuri ne tik sukurs komfortišką aplinką, bet ir ženkliai sumažins šildymo sąnaudas. 2014 metų pradžioje čia įsikurs žmonės, kuriems svarbu tiek gyventi miesto centre, tiek mėgautis kokybiškomis laisvalaikio praleidimo vietomis bei žaliomis parkų erdvėmis.

Šiuose namuose bus įrengta vienos didžiausių Danijos gamybos įmonių išmaniojo šildymo sistema, kurią gyventojai galės valdyti netgi telefonu. Išvykdamas iš namų, žmogus nustatys funkciją „išvykau“, kuri sumažins kambarių temperatūrą, o grįždamas tiesiog parašys trumpąją SMS žinutę „grįžtu“ ir, vos pradaręs namų duris, pateks į šiltą aplinką.

Pasak Dariaus Gagio, Lietuvoje kol kas nėra nei vieno daugiabučio, kurio visuose butuose būtų įrengta išmaniojo šildymo valdymo sistema. „Daugiausia šios sistemos Lietuvoje naudojamos pavieniui – įrengiamos atskiruose butuose ar individualiuose namuose. Džiaugiuosi, kad atsirado toks projektas kaip šis, kuriame šildymo sąnaudos bus mažesnės ne tik dėl aukštos statybos medžiagų kokybės, bet ir dėl šiuolaikiškų techninių sprendimų“, – sako D. Gagys.

Išmaniojo šildymo sistemą bus galima reguliuoti naudojant liečiamo ekrano meniu arba ant radiatorių sumontuotais termostatais. Gyventojai galės pasirinkti atskirus, kiekvieno kambario režimus, tenkinančius jų komforto poreikius. Šio daugiabučio naujakuriai galės ne tik naudotis numatytomis funkcijomis, bet ir nustatyti savo individualius parametrus.

Ekologiško daugiabučio architektas Remigijus Bimba įsitikinęs, kad šiame name diegiami technologiniai sprendimai taps visų ateities daugiabučių etalonu ir standartu. „Išmaniojo šildymo sistema sumontuota ne viename Vakarų Europos ir Skandinavijos daugiabutyje. Neabejoju, kad ir mūsų šalyje šis inovatyvus sprendimas pasiteisins“, – sako R. Bimba.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė