Gabiems jaunuoliams iš užsienio bus skiriama valstybės parama studijoms (0)

Lietuvos aukštosios mokyklos siekia pritraukti ne tik gabius mūsų šalies studentus, bet ir jaunus protus iš užsienio. Valstybė skelbia konkursą ir rems magistrantų iš trečiųjų šalių studijas mūsų šalyje.

Tikimasi, kad finansinė parama padės į mūsų šalį pritraukti motyvuotus jaunuolius, kurie drauge su bendrakursiais įsitrauks į mokslinių tyrimų projektus, bendradarbiaus šiuo metu kuriamuose mokslo, studijų ir verslo slėniuose, galbūt tęs studijas doktorantūroje.

„Džiaugiamės, kad mūsų aukštosios mokyklos kasmet pritraukia vis daugiau studentų iš užsienio, ypač posovietinių šalių, į kurių jaunimą strategiškai orientuojamės. Tai itin svarbu, kadangi Lietuvos aukštasis mokslas konkuruoja atviroje akademinėje erdvėje su viso pasaulio universitetais, daugelis šalių siekia pritraukti geriausius užsienio protus ir sudaro jiems patrauklias studijų sąlygas, – sako l. e. p. švietimo ir mokslo Gintaras Steponavičius. – Teikdami valstybės paramą magistrantūros studijoms populiariname Lietuvos aukštąsias mokyklas, kad į jas atvažiuotų kuo daugiau gabių užsieniečių. Grįžus į namus, universitete užsimezgę ryšiai dažniausiai išlieka. Tikimės, kad jie ne tik bendradarbiaus bendruose mokslo tyrimų projektuose, bet ir taps Lietuvos mokslo ambasadoriais savo šalyse“.

„2011 m. pradėję finansinės paramos iniciatyvą pamatėme, kad gabus jaunimas domisi studijomis Lietuvoje. Sužinoję apie tokią galimybę Lietuvos ambasadų pastangomis, užsienio bakalaurai kasmet vis aktyviau dalyvauja konkurse dėl paramos studijoms, o didžioji dalis atvyksta studijuoti savo lėšomis“, – pabrėžia G. Steponavičius.

Į magistro studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių teikiama dviejų rūšių parama: išmoka studijų kainai padengti ir 1300 litų (10 BSI dydžio) stipendija.

2013 m. Švietimo ir mokslo ministerija numato skirti paramą trylikai magistrantų užsieniečių: šešiems numatyta mokėti stipendiją, septyniems – stipendiją ir išmoką studijų kainai padengti. Paramą galės gauti studentai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Kazachstano ir Ukrainos, taip pat lietuvių kilmės užsieniečiai iš trečiųjų šalių.

Paramą visam studijų laikotarpiui skiria Švietimo ir mokslo ministerija, jos mokėjimą administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Kandidatų atranką vykdo švietimo ir mokslo ministro tvirtinama komisija. Atrenkant pretendentus vertinami bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimo lygis ir mokslo pasiekimai.

Parama gabiems magistrantams iš trečiųjų šalių teikiama jau trečius metus. 2011 m. ją gavo 6 magistrantai: trims azerbaidžaniečiams skirta stipendija, trims ukrainiečiams – stipendija ir išmoka studijų kainai. 2012 m. finansiškai paremta 11 magistrantų: trims azerbaidžaniečiams ir dviem kazachstaniečiams skirtos stipendijos, po tris ukrainiečius ir baltarusius gavo stipendijas ir išmokas studijų kainai.

Konkrečius paramos gavėjų skaičius kasmet tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Kiekvienais metais pagal Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo prioritetus Švietimo ir mokslo ministerija numato užsienio valstybes, kurių piliečiai gali pretenduoti į paramą, ir apie tai informuoja Lietuvos diplomatines atstovybes.

2010 m. į magistro studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose iš viso studijuoti atvyko 105 trečiųjų šalių piliečiai, o 2011 m. – 329.

Į Lietuvą studijuoti atvažiuojančių užsieniečių skaičius pastaraisiais metais auga visose studijų pakopose. Per pastaruosius ketverius metus jis padidėjo 30 proc. – nuo 2,8 tūkst. 2008 m. iki 3,7 tūkst. 2012 m.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė