Panevėžyje bus stiprinamas bendruomeniškumas ir lietuviškumas (0)

„Knituva“

„Knituva“

Gruodžio 6-7 d. Panevėžyje vyks bendruomenės plėtros dienų renginiai, kurių tikslas suaugusiems ir jaunimui padėti spręsti svarbiausius kasdieninius iššūkius.

Renginius ves vienas žymiausių lietuviškos gyvensenos ir pasaulinių laimingo gyvenimo rekomendacijų žinovų Valdas Rutkūnas bei jo vadovaujama jaunimo folkloro grupė „Knituva“. V.Rutkūnas garsėja kaip puikus lietuviškos pasaulėžiūros žinovas, taikantis tautos išmintį ir patirtį šiuolaikiniame gyvenime. Jo veikla neapsiriboja Lietuva, Valdas Rutkūnas dažnai kviečiamas ir į kitas šalis, padėti „išjudinti“ gyvybę lietuvių bendruomenėse.

„Lietuviai tūkstantmečius gyvena gimtojoje žemėje. Už šią žemę teko nuolat kovoti, kartų kartos dėjo milžiniškas pastangas, kad jų ainiai čia kurtų laimingą gyvenimą. Apsigindavome nuo įvairių užpuolikų, išsaugojome kalbą, per šimtmečius subrandinome geriausias tautos savybes. Atkūrus nepriklausomybę, atrodo, turėjo ateiti tautos klestėjimo laikai. Tačiau negailestingi skaičiai rodo, kad tauta nyksta nedovanotinu greičiu. Žemė liko ta pati, gamtinės sąlygos nepablogėjo, vadinasi, bėda slypi mumyse pačiuose, mūsų sąmonėje ir dvasioje. Mokykla platina vakarietišką dvasią ir vartotojiškos visuomenės nuostatas. Tautiečiai leidžia krūvas pinigų gyvenimo būdo mokytojams, mokantiems gyventi pagal vakarietiškas ir rytų madas. Ar čia išeitis? Kodėl tai nepatenkina mūsų lūkesčių?“ – sako V.Rutkūnas.

Pasak V.Rutkūno, sėkmingo, sveiko ir laimingo gyvenimo raktas slypi mūsų protėvių  mums perduotoje etninėje kultūroje. Čia reikia ieškoti to saito, sujungiančio tautą ir suvienijančio iššūkių sprendimui.  Būtent šios vertybės rodo kelią, kuriuo turi eiti pasaulis, kad nesunaikintų pats savęs.

PANEVĖŽIO BENDRUOMENĖS PLĖTROS DIENŲ PROGRAMA

2012 m. gruodžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. Skaistakalnio mokyklos aktų salėje (Beržų g. 37, Panevėžys).

Bendruomenės diena

  1. Pranešimas „Laimingesnio gyvenimo galimybė“.
  2. Šventė „Kalėdų belaukiant“.
  3. Pokalbis „Kaip geriau spręsti mums rūpimus klausimus“.

Pirmoje dalyje bus pristatomos svarbiausios pasaulio mokslininkų pateiktos laimingesnio gyvenimo rekomendacijos ir kaip jas taikyti kasdieniniame gyvenime lietuviškomis sąlygomis; kaip susitelkus kartu spręsti svarbiausius savo kasdieninius rūpesčius: ekonominius, socialinius, sveikatos; kaip padėti savo vaikams, jaunimui įgyti vertybes, leidžiančias susikurti laimingą gyvenimą.

Antroje dalyje visus sujungs nuoširdi šventė, kurios metu bus galima betarpiškai išbandyti bendruomeniškumo galią.

Trečia dalis skirta tam, kad visi išsakytų savo lūkesčius, susipažintų vieni su kitais ir nutartų, kaip kartu spręsti rūpimus klausimus.

2012 m. gruodžio 7 d., penktadienį, 17 val. J.Miltinio gimnazijos aktų salėje (Aukštaičių g. 1, Panevėžys).

Jaunimo diena

  1. Pranešimas „Jaunimo iššūkiai ir problemų sprendimas“.
  2. Šventė „Pašėlę lietuviški šokiai“.
  3. Pokalbis „Kaip stiprinti jaunimo bendravimą“.

Pirmoje dalyje bus pristatomi svarbiausi Lietuvos jaunimo iššūkiai ir keliai, kaip juos spręsti; kaip pagerinti jaunimo laisvalaikį ir bendravimą.

Antroje dalyje visų laukia smagus bendravimas ir visus sujungiantys tradiciniai lietuviški šokiai, labai populiarūs jaunimo tarpe (bus parodytas video).

Trečia dalis skirta susipažinimui, savo norų ir pasiūlymų išsakymui, kaip geriau jaunimui bendradarbiauti.

Visi renginiai nemokami. Juos rengia Panevėžio Pietinė vietos bendruomenė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė