Lietuvių tautinis centras kviečia į susitikimą su disidentu iš JAV V.Anelausku (4)

Valdas Anelauskas

Valdas Anelauskas

Gruodžio 1 d., 13 val. Lietuvių tautinis centras (Pylimo g. 11-1, Vilniuje) kviečia į susitikimą su  disidentu Valdu Anelausku gyvenančiu JAV. V.Anelauskas papasakos apie Ameriką, kokią jis ją mato šiandien, Lietuvą ir jai iškylančias grėsmes bei pavojus, būdus su tuo kovoti arba bent jau atsilaikyti.

1974-aisiais V.Anelauskui buvo keturiolika metų, kai pirmą kartą atsidūrė priešais KGB tardytoją. Vėliau jis savo knygoje rašys: „Pasipriešinimas priespaudai ir nesutikimas su brukama nuomone pamažu tapo mano gyvenimo būdu.Aš tapau maištininkas“. 1988 metais, Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos paskelbimo 40-mečio proga, Valdas Anelauskas su žmona atsisakė sovietinės pilietybės, ir KGB neliko ką daryti kaip tik paprasčiausiai išvaryti nepatogų pilietį iš Sovietų Sąjungos.

Kol gyveno sovietų okupuotoje Lietuvoje, kaunietis V.Anelauskas buvo aršus komunizmo priešas. Atsidūręs JAV, lietuvis tapo tokiu pat negailestingu kapitalizmo ir amerikoniškosios kultūros kritiku. Pramokęs anglų kalbos, jis sėdo rašyti knygos apie tai ko tikėjosi iš „laisvojo pasaulio” ir tai ką jis iš tikro pamatė. Knyga „Atrandant Ameriką tokią, kokia ji iš tikro yra” (Discovering America as It is) jį padarė vienu žinomiausiu alternatyvios nuomonės daugeliu šiandienos klausimu skleidėju Jungtinėse Valstijose. Lietuviui tai atvėrė kelius į konservatyviosios politinės srovės atstovų pasaulį: kelionės po Ameriką skaitant pranešimus, dalyvaujant renginiuose, konferencijose ir t.t.

Susidūrimas su tuo, ką mes šiandien vadiname Amerika, kėlė pasibjaurėjimą žmogui, kuris visą gyvenimą tikėjosi už geležinės uždangos rasti laisvą ir orią visuomenę. Didieji Amerikos megapoliai, nusikalstamumas, socialinė neteisybė, baltosios visuomenės dalies priespauda ir bendras moralinis nuosmukis atmušė norą maišytis šioje purvo duobėje. Apsigyvenęs Oregono valstijoje, V.Anelauskas stebėjo kaip Amerika, kartu su visu pasauliu važiuoja žemyn, palaikė ryšius su dauguma žymiausių disidentų ir atskalūnų, mezgė ryšius užsienyje. 2006-aisiais prisidėjo prie nedidelės iniciatyvos – „Pacifica forumo“, kuriame buvo diskutuojama pačiomis aštriausiomis temomis apie istoriją ir visuomenę. Neomarksizmas, Frankfurto mokykla, komunizmo ir kapitalizmo santykiai, holokausto industrija ir tai, kuo virsta šiandienos pasaulis – Amerikos įstatymai garantuoja žodžio laisvę kalbant bet kuriomis iš šių temų, tačiau kelia įsiūtį „liberalių“ politinių pažiūrų žmonėms ir organizacijoms. „Pacifica forumas“ tapo dėmesio traukos objektu dėl aštriausių klausimų, kurie buvo sprendžiami ten ir oponentų kelto triukšmo bei bandymų užčiaupti laisvo žodžio išraiškas.

Šiuo metu Valdui Anelauskui lankantis Lietuoje, Lietuvių tautinis centras kviečia pasinaudoti unikalia galimybe ir susitikti su šiuo žmogumi bei išgirsti žinią, kurią jis nori pranešti lietuvių tautai.

Vakarų civilizacija, kurios dalis esame ir mes, miršta. Ar mes sustabdysime visuomenės transformaciją bei žmogaus moralinį nuopuolį? Ar atsilaikysime prieš mums diegiamus naujus žmogiškumo ir pilietinius standartus, ar išliksime kaip tauta XXI-ąjame amžiuje? O gal viskas jau galutinai prarasta?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė