Išnykusio kaimo meistro darbų paroda Kuršėnuose (nuotraukos) (1)

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta Ožkėnų kaime, netoli Kuršėnų gimusio Alekso Felikso Steponavičiaus medžio darbų paroda.  Į medžio kvapų pripildytą parodų salę rinkosi kolegos tautodailininkai, svečiai iš Šiaulių miesto, kultūros darbuotojai. Parodoje, tautodailininkei V. S. Šufinskienei padedant, išmaniai demonstruojami mediniai šaukštai, šaukšteliai, samčiai, buitiniai rakandai. Visi jie išdrožti su  dideliu kruopštumu, kantrybe ir meile.

Pats kūrinių autorius prisipažino, kad drožti iš medžio pradėjo nuo vaikystės, kai tėvelis broliukui padarė žaislinę mašinėlę, o jam ir nekliuvo. Tada jis paėmė į rankas peiliuką ir išsidrožė sau mašinėlę iš medžio tošies. Nuo tada ir nebepaleidžia peilio ar kaltelio iš rankų. Jam drožyba yra atgaiva sielai, o namiškiams funkcionalūs daiktai, kuriems vietos randama ir virtuvės stalo stalčiuose ir namų interjero papuošime.

Meistro Alekso Steponavičiaus kūryboje nemažai dėmesio skirta ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Niekur nematyti mediniai žaislai, medžio konstrukcijos ir įvairūs rakandai išduoda meistro vidinį pasaulį – į viską žiūrėti su šypsena, grožiu ir gėriu.

Parodos atidaryme profesionalų požiūrį Alekso Steponavičiaus kūrybą, išreiškė menotyrininkė Michalina Adomavičienė. Tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus vadovė Laimutė Kelmelienė, dėkodama autoriui už įdomią parodą, paskelbė, kad Aleksui Feliksui Steponavičiui yra suteiktas tautinio paveldo sertifikatas. Juo įvertinti meistro šaukštai, šaukšteliai, samčiai ir kaušai.

Parodos dalyvius Alekso Steponavičiaus namiškiai vaišino beržų sula, skambėjo liaudiška muzika, kolegos tautodailininkai negailėjo padėkos ir susižavėjimo žodžių.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Gintautė:

    Linkime meistrui ir toliau į viską žiūrėti su šypsena, grožiu ir gėriu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė