Druskininkuose – naujas dviračių takas ir kelionė apžvalginiu traukinuku (0)

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Druskininkų savivaldybės projektas „Kaimynus jungiantis ekologinis turizmas“ įtrauktas į projektų, finansuojamų pagal „Bendradarbiavimo per sieną Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos programą“ sąrašą. Paraišką Druskininkų savivaldybė pateikė kartu su projekto partneriu – Gardino savivaldybe. Pagal projektą Druskininkuose planuojama įrengti 4,3 km ilgio dviračių taką palei Nemuną nuo Maironio gatvės pabaigos iki „Žvaigždžių orbitos“, netoli Druskininkų aerodromo bei specialaus apžvalginio traukinuko maršrutą. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, smagu, kad vis daugiau atvykstančių poilsiauti atsiveža į Druskininkus ir savo dviračius arba juos išsinuomoja. Iškeitusieji automobilius į dviračius prisideda prie miesto oro taršos mažinimo. „Tačiau ne visi gali keliauti dviračiais, – tad kaip alternatyva pasižvalgyti po vaizdingas apylinkes, susipažinti su Druskininkais bus ir kelionė traukinuku“,– sakė meras.

Planuojama, kad 2014 metų vasarą Druskininkai jau galės pakviesti išmėginti naująjį dviračių taką bei kelionę traukinuku. Traukinukas, kuriuo vienu metu galės keliauti pusšimtis žmonių, judės 20 km per valandą greičiu. Kaip teigė savivaldybės Investicijų skyriaus vedėjas Algirdas Svirskas, tai bus ne tik smagi, skirta pramogai, bet ir ekologiška, aukščiausius ES aplinkosaugos standartus atitinkanti transporto priemonė. Apžvalginiam traukinukui įsigyti reikės 350 tūkst. litų, o dviračių takui ir jo infrastruktūra įrengti – daugiau nei 2,5 litų.

Raudona linija pažymėtas būsimasis dviračių takas ir dviračių tako poilsio ir apžiūros aikštelės | Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Raudona linija pažymėtas būsimasis dviračių takas ir dviračių tako poilsio ir apžiūros aikštelės | Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė