Balsais per epochas (0)

Quorum | muzic.lt nuotr.

Quorum | muzic.lt nuotr.

Lapkričio 29 dieną, 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius) vyks grupės „Quorum“ koncertas „Galingas balsų orkestras“. Per septynerius kūrybinio augimo metus „Quorum“ išbandė įvairiausių stilių ir laikmečių muziką. Tačiau didžiausia sėkmė tebelydi mišrias programas – jose geriausiai atsiskleidžia balsų darna, galimybių spektras, lankstumas, a‘ cappella skambesio natūralumas.

Vokaliniai vyrų ansambliai, dainuojantys a capella (be instrumentinio pritarimo) Lietuvoje sulaukia tokio didžiulio susidomėjimo ir būrio gerbėjų, kad neišvengiamai turėjo ir pas mus atsirasti stiprus kolektyvas, galintis atlikti panašų repertuarą, kaip „Chanticleer“, „Man Sound“ ar kiti ansamblinio muzikavimo meistrai. Taip ir atsitiko 2005-aisiais, kai pirmuosius savo žingsnius žengė grupė, pasivadinusi „Quorum“.

Šiandien „Quorum“ – tai šeši žavūs vyrai, ne tik dainuojantys be pritarimo, bet savo balsais patys sėkmingai atstojantys instrumentus – nuo smuiko iki mušamųjų. Be to, Vitalijus Neugasimovas (kontratenoras, meno vadovas), Viktoras Gerasimovas (kontratenoras), Marius Turlajus (kontratenoras), Gintautas Skliutas (baritonas), Romanas Savickas (bosas), Žygimantas Gudelis-Gon (vokalinė perkusija) savo koncertinėse programose drąsiai keliauja per epochas: nuo viduramžių ir renesanso per baroką, klasicizmą, romantizmą iki šių dienų. Panašios kelionės „įkandamos“ tik aukščiausio lygio profesionalams. Tokie ir yra „Quorum“ artistai, baigę aukštuosius muzikos mokslus, sukaupę solidžią dainavimo patirtį geriausiuose šalies kolektyvuose, nestokojantys sceninio žavesio, humoro bei noro nuolatos tobulėti.

Kolektyvą subūręs V. Neugasimovas garsėja ne tik organizaciniais gebėjimais, bet ir lakia vaizduote, aštria nuovoka, subtiliu skoniu, meistriškomis aranžuotėmis – būtent jų dėka išryškinamas kiekvieno grupės nario individualumas, atskleidžiama įvairiaspalvė tembrų paletė. Grupės „Quorum“ kūrybiškumas, originalumas nelieka nepastebėtas – ar jie bendradarbiautų su žinomais klasikos, senosios, populiariosios muzikos atlikėjais, ar dalyvautų „Pažaislio“, „Kristupo vasaros“, „Banchetto musicale“ ir kt. festivaliuose – visur pelno publikos simpatijas ir pripažinimą.

Lapkričio 29-ąją taip pat skambės įvairiausi kūriniai – nuo senosios iki kino filmų muzikos. Svarbiausia, kad ji atliekama ne tik profesionaliai, bet ir žaismingai, drąsiai įpinant šou elementus. Tad pasiruoškite niūrų rudens vakarą praleisti su šypsena veide!

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė