Virtuvinėje kempinėlėje slypintys pavojai (0)

© Linda Bucklin | Dreamstime.com nuotr,

© Linda Bucklin | Dreamstime.com nuotr.

Virtuvinė kempinėlė 200 000 kartų purvinesnė už klozeto dangtį. Turbūt šis faktas nustebins ne vieną namų šeimininkę ar šeimininką, tačiau tokia yra tiesa. Turėtumėte baimintis ne tik dėl to, kad ant kempinėlės esančios bakterijos „keliauja“ ant visų jūsų plaunamų lėkščių, puodų ir stalo įrankių. Mokslininkai įspėja, kad bakterijos, kurios yra randamos ant virtuvinių kempinėlių, šluosčių bei pjaustymo lentos, gali sukelti paralyžių.

Retas kuris susimąstome, kas gali knibždėti ant daiktų paviršių. Dažnai to net žinoti nenorime. Tačiau, ant 2,5 kvadratinio centimetro virtuvinės kempinėlės paviršiaus knibžda apie 10 milijonų bakterijų, o ant virtuvinės šluostės – 1 milijonas.

Galima ir pajuokauti – geriau pjaustykite daržoves ant klozeto dangčio, nei ant pjaustymo lentos, nes čia knibžda gerokai daugiau bakterijų. Bet tai gryna tiesa!

Arizonos universiteto mikrobiologijos profesorius Čarlzas Gerba, kuris tiria namų apyvokos daiktų bakterijų tipą bei plitimą, sako: „Klozeto dangtis, mikroorganizmų atžvilgiu, vienas švariausių daiktų jūsų namuose. Turime labiau susirūpinti dėl kitų namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, virtuvinių kempinėlių, šluosčių, daugkartinių pirkinių maišelių.

Kitas garsus Didžiosios Britanijos mikrobiologas Hugas Peningtonas, sutiko su kolega: „Virtuvinė kempinėlė tikrai nešvariausias jūsų namų apyvokos daiktas. Viskas būtų gerai, jei kempinėlę naudotume tik lėkštės ar kitų stalo įrankių nešvarumų nubraukimui po karštu vandeniu. Tačiau juk dažniausiai su ta pačia kempinėle lėkštes, puodus, kitus stalo įrankius pilnai išplauname – nublizginame.“

Profesorius pasakojo, kad baisiausias „parazitas“, kuris dažniausiai aptinkama ant virtuvinės kempinėlės paviršiaus – kampylo bakterija, kuri gali sukelti paralyžių.

Paprastai šios bakterijos šaltinis – naminiai paukščiai. Patekusi į žmogaus organizmą ši bakterija gali sukelti Guillain-Barre sindromą – pasklinda po periferinę nervų sistemą, todėl turi liūdnų pasekmių judėjimui. Pasekmės gali būti liūdnos – paralyžius. Gijimo procesas labai komplikuotas – kartais gijimas gali užtrukti savaites, mėnesius ar net metus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė