Dainininkė ir žurnalistė A.Simanonytė Vilniuje surengs koncertą „Į Lietuvą – kaip į save“ (video) (11)

Lapkričio 28 d. 18 val. Vilniaus Mokytojų namų svetainėje įvyks dainininkės ir žurnalistės iš Niujorko Audros Simanonytės koncertas „Į Lietuvą – kaip į save“. Koncerte taip pat dalyvaus aktorė Virginija Kochanskytė ir gitaristas Gintaras Šulinskas.

Ši programa – pastaruoju metu Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančios dainų autorės bei atlikėjos bandymas sugrįžti į Tėvynę ir prabilti į ją savo dainų kalba.

A.Simanonytė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą. Pati kuria dainų muziką, tekstus. Apsigyvenusi Niujorke, ji vokalo technikos mokėsi vakariniame Juilliardo akademijos fakultete,scenos išraišką studijavo mokykloje „Singers Forum“. Dirba JAV lietuvių laikraštyje „Amerikos lietuvis“, bendradarbiauja su lietuviška žiniasklaida.

Programoje dalyvauja Virginija Kochanskytė – aktorė, nuolat nustebinanti gerbėjus ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, kuriamų kamerinių projektų  originalumu.

Ji skaitys J.Marcinkevičiaus, B.Brazdžionio, S.Gedos, Č.Milošo bei kitų poetų eiles.

Programos „Į Lietuvą – kaip į save“ tema – pasaulio laisve apsvaigusio ir jame besiblaškančio žmogaus apsisprendimo klausimas, noras sugrįžti į Tėvynę, o tuo pačiu –  ir į save. Pastaruoju metu svetur gyvenanti A.Simanonytė neslepia, kad jai yra labai aktuali Lietuvos tema. Neseniai, išreikšdama savo socialinę poziciją, ji sukūrė įspūdingą vaizdo klipą  „Valdžia“:

httpv://youtu.be/PO1qxwr2r_w

„Oficialaus šio vaizdo klipo pristatymo kol kas dar nedariau, nes nemanau, kad jį išdrįstų transliuoti kokia nors televizija. Dainuoju skaudžia, šiuo metu ypač svarbia Lietuvai tema, o ten rodomus vaizdus galima interperetuoti labai nevienareikšmiškai.”

Tačiau klaidinga būtų manyti, kad koncerte bus kalbama tik apie Lietuvą.  „Kokia gyvenimo kelionė be meilės?! – klausia dainininkė ir sako, kad būtent ši tema sukurs ypatingą vakaro atmosferą.

„Mano lūpos“:

httpv://youtu.be/24gUswNBN_A

Reikia pripažinti, kad A. Simanonytės dainos apie meilę turi savo išskirtinį braižą. Didžiąją dalį tekstų savo dainoms rašančios kūrėjos dažnai klausiama, kaip ji nebijo taip atvirai kalbėti  apie erotiką, ar tokia poezija nėra vaikščiojimas peilio ašmenimis. Dėl „ašmenų“ dainininkė sakosi sutinkanti, tačiau tikisi, kad išlaviruoti tarp to, kas drąsu, ir to kas „per drąsu“, jai padeda lituanistės diplomas. Na, o ar tikrai padeda gali nuspręsti tik žiūrovas!

Įėjimas – 10 Lt.
Bilietus galima įsigyti 1 valanda iki koncerto prie salės.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė